02 Dekabr 2025 21:16
Eventbrite dünyanın aparıcı tədbir platformalarından biri kimi, Bending Spoons tərəfindən təxminən 500 milyon dollar dəyərində nağd müqavilə ilə satın alınması barədə razılığa gəldiyini açıqlayıb. Sövdələşmə tənzimləyici qurumların və Eventbrite səhmdarlarının təsdiqindən sonra rəsmiləşəcək.
Bending Spoons-un baş direktoru və həmtəsisçisi Luka Ferrari bildirib ki, Eventbrite son iyirmi il ərzində təcrübə iqtisadiyyatının önündə dayanaraq milyonlarla insana tədbir yaratmaq, axtarmaq və iştirak etmək imkanı verib:
“Eventbrite ilə birləşmək innovasiyanı daha da sürətləndirəcək və canlı tədbirlər vasitəsilə insanları bir araya gətirmək üçün daha güclü imkanlar yaradacaq. Mesajlaşma funksiyası, süni intellektlə daha asan tədbir yaradılması, inkişaf etdirilmiş axtarış və ikinci əl bilet bazarı kimi yeni imkanları Eventbrite komandası ilə birlikdə araşdırmağa hazırıq.”
Eventbrite-in həmtəsisçisi və baş direktoru Culiya Hartz isə belə deyib:
“Eventbrite insanların bir araya gəlmək, ünsiyyət qurmaq və ortaq maraqlar ətrafında icma yaratmaq ehtiyacını gerçəkləşdirdi. Kiçik bir ehtiyacdan doğan bu platforma zamanla qlobal hərəkatın əsasına çevrildi. İndi isə Bending Spoons-un sürəti və innovasiya gücü ilə şirkətin yeni mərhələsinə keçməyə hazırıq.”
Bu satınalma Bending Spoons-un genişlənən portfelinə daha bir dünya brendi qatacaq. Şirkət yaxın zamanda AOL-un alınması barədə razılığa gəlib və Vimeo-nun 1,38 milyard dollarlıq satın alınmasını artıq tamamlayıb.
Sövdələşmənin detalları
Razılaşmaya əsasən Eventbrite səhmdarları hər səhm üçün 4,50 dollar nağd ödəniş əldə edəcəklər. Bu məbləğ şirkətin 1 dekabr 2025-ci il tarixinə olan son 60 günlük orta qiymətindən 82% yüksəkdir. Direktorlar Şurasının yekdil dəstəyi ilə təsdiqlənən sazişin 2026-cı ilin ilk yarısında bağlanacağı gözlənilir. Sövdələşmə tamamlandıqdan sonra Eventbrite özəl şirkət statusu alacaq və birjada listinqdən çıxarılacaq.

Eventbrite, one of the world’s leading event platforms, has announced that it has agreed to be acquired by Bending Spoons for approximately $500 million in cash. The deal is subject to regulatory and Eventbrite shareholder approval.
Eventbrite has been at the forefront of the experience economy for the past two decades, enabling millions of people to create, find and attend events, said Luca Ferrari, CEO and co-founder of Bending Spoons:
“Combining with Eventbrite will accelerate innovation and create even stronger opportunities to bring people together through live events. We look forward to exploring new capabilities with the Eventbrite team, including messaging, easier event creation with AI, enhanced search and a second-hand ticket marketplace.”
Eventbrite co-founder and CEO Julia Hartz said:
“Eventbrite has fulfilled the need for people to come together, connect and create communities around shared interests. What started as a small need has grown into a global movement. Now, with Bending Spoons’ speed and innovation, we are ready to take the company to the next level.”
This acquisition adds another global brand to Bending Spoons’ growing portfolio. The company recently agreed to acquire AOL and has already completed its $1.38 billion acquisition of Vimeo.
Details of the deal
Under the agreement, Eventbrite shareholders will receive $4.50 per share in cash, representing an 82% premium to the company’s 60-day average price as of December 1, 2025. The deal, which was approved by the Board of Directors with unanimous approval, is expected to close in the first half of 2026. Once the deal is completed, Eventbrite will become a private company and will be delisted from the stock exchange.