Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Mərkəzinin yeni təlim proqramına qeydiyyat başlayır
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi, İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin İsrailin “Technion” Texnologiya İnstitutu ilə birgə təsis etdiyi Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Mərkəzi təlimlərin yeni dalğası üçün qeydiyyat elan edir.
Təlimlərdən yararlanmaq üçün 17 yaşdan yuxarı, ingilis dili bilikləri və baza İKT bacarıqlarına malik olan Azərbaycan vətəndaşları müraciət edə bilərlər.
Qeydiyyatdan keçmiş namizədlər növbəti mərhələdə ardıcıl olaraq imtahan və müsahibə proseslərinə cəlb olunacaqlar. İsrailli mütəxəssislərin keçirəcəyi imtahanda namizədlərin məntiqi və analitik düşüncə qabiliyyəti, İKT üzrə bilik və bacarıqları, ingilis dili səviyyəsi yoxlanılacaq. Daha sonra müsahibəyə cəlb olunaraq bu mərhələni uğurla keçən 60 nəfər təlimlərdə ödənişsiz formada iştirak hüququ əldə edəcək. Hər bir mərhələ üzrə yalnız ən yüksək göstəricilərə sahib şəxslər sonrakı mərhələdə iştirak hüququ qazanacaqlar.
Proqrama qəbul olunanlara israilli müəllimlər tərəfindən “Technion” İnstitutunun təlim proqramına əsasən dərslər keçiləcək, nəzəri və praktiki biliklər öyrədiləcək. Təlimlər 6 ay müddətində saat 09:00-dan 18:00-a qədər davam edəcək.
Proqram çərçivəsində 2 qrup mütəxəssisin hazırlanması planlaşdırılır: “Red Team” (hücum), “Blue Team” (müdafiə). Komandalar tədris müddətində simulyasiyalarda iştirak edərək bacarıqlarını inkişaf etdirəcəklər. Proqramı uğurla bitirənlərə “Technion” Texnologiya İnstitutunun rəsmi sertifikatı təqdim olunacaq.
Təlimlərdə iştirak etmək istəyən namizədlər buradan linkə daxil olaraq qeydiyyatdan keçə bilərlər.
Qeydiyyat üçün son tarix 15 noyabr 2023-cü ildir.
Qeyd edək ki, “PASHA Holding” şirkətlər qrupunun dəstəyi ilə fəaliyyət göstərən Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Mərkəzindən 2023-cü ilin iyul ayında 60 nəfər məzun olub. Onlar artıq həm dövlət qurumlarında, həm özəl sektorda çalışaraq mərkəzi uğurla təmsil edirlər. Hazırda isə seçilmiş digər 60 nəfərin tədrisi davam edir. Tədris müddətində ixtisaslaşmış kadr hazırlığı ilə yanaşı, məlumatlandırma, yüksək vəzifəli kibertəhlükəsizlik mütəxəssislərinin ixtisas artırması, kibertəhlükəsizlik məhsullarının araşdırılması və məhsul hazırlığı istiqamətində də təlimlər keçirilir.

Registration for the new training program of the Azerbaijan Cyber Security Center begins
The Cyber Security Center of Azerbaijan, founded jointly by the Ministry of Digital Development and Transport, the Agency for Innovation and Digital Development with Israel's "Technion" Institute of Technology, announces registration for a new wave of trainings.
Citizens of Azerbaijan who are over 17 years old, have English language skills and basic ICT skills can apply to take advantage of the training.
The registered candidates will be involved in the examination and interview process in the next stage. In the exam, which will be conducted by Israeli experts, the candidates' logical and analytical thinking ability, ICT knowledge and skills, and English language level will be checked. Later, 60 people who successfully passed this stage after being involved in the interview will get the right to participate in the trainings free of charge. Only those with the highest scores for each stage will be eligible to participate in the next stage.
Those admitted to the program will be taught by Israeli teachers according to the training program of the "Technion" Institute, and will be taught theoretical and practical knowledge. Trainings will last for 6 months from 09:00 to 18:00.
Within the framework of the program, it is planned to train 2 groups of specialists: "Red Team" (attack), "Blue Team" (defense). Teams will develop their skills by participating in simulations during training. Those who successfully complete the program will be presented with an official certificate of the "Technion" Institute of Technology.
Candidates who want to participate in the training can register by visiting the link.
The deadline for registration is November 15, 2023.
It should be noted that in July 2023, 60 people graduated from the Azerbaijan Cyber Security Center, which operates with the support of the "PASHA Holding" group of companies. They are already successfully representing the center by working both in state institutions and in the private sector. At present, the education of 60 other selected people continues. In addition to the training of specialized personnel, during the training period, trainings are also held in the direction of information, professional development of senior cyber security specialists, research of cyber security products and product development.