Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və SUP VC şirkətinin birgə həyata keçirdiyi yeni proqram təqdim edilib
24 Noyabr 2023 18:50
2146 baxış
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və SUP VC şirkətinin birgə həyata keçirdiyi daha bir möhtəşəm proqramı sizlərə təqdim edirik. Proqram 2 təlim və 2 seminardan ibarət olmaqla mədəniyyət və incəsənət sahəsində ən innovativ mövzulara toxunacaq.
Proqram agendası aşağıdakı formatda olacaq:
29 Noyabr (15.00) - Çağıl Özdəmir - Nə üçün Cultech sahəsində inkişaf olmalıdır?
30 Noyabr (12.00) - Tara Merrigan - Mədəniyyət və İncəsənət sferasında Süni İntellekt: Mümkünlüklər və Çətinliklər
2 dekabr (16.00) - İrina Yaşina - Yaradıcılıq və texnologiyanın birləşməsi - Kreativ düşünə bilən icma qurmaq
3 dekabr (11.00) - İrina Yaşina - CulTech sahəsində gələcək trendlər: Mədəniyyət və İncəsənətlə bağlı sahibkarlıq anlayışları
Spikerlərimiz haqqında qısa məlumatı bölüşürük:
Çagil Özdəmir - Almaniyada yerləşən “3dots” şirkətinin qurucusudur.
Irina Yashina - Avstriyada yerləşən “CultTech Aksellerator” şirkətinin qurucusudur.
Tara Więckowska-Merrigan - Avstriyada yerləşən “Proofcheck” startapının həmtəsisçisidir.
Proqram 29,30 Noyabr, 2,3 Dekabr tarixlərində Nizami Kino Mərkəzində keçiriləcək. Qeyd edək ki, tədbir ingilis dilində olacaq.

A new program implemented jointly by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the SUP VC company was presented
24 November 2023 18:50
2039 views
We present to you another great program jointly implemented by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the SUP VC company. The program will cover the most innovative topics in the field of culture and art, consisting of 2 trainings and 2 seminars.
The program agenda will be in the following format:
November 29 (15.00) - Çağıl Özdemir - Why should there be development in the field of Cultech?
30 November (12.00) - Tara Merrigan - Artificial Intelligence in Culture and the Arts: Possibilities and Challenges
December 2 (16.00) - Irina Yashina - Combining creativity and technology - Building a community that can think creatively
December 3 (11.00) - Irina Yashina - Future trends in the field of CulTech: Entrepreneurial concepts related to Culture and Art
We share brief information about our speakers:
Çagil Özdemir is the founder of "3dots" company located in Germany.
Irina Yashina is the founder of the CultTech Accelerator company based in Austria.
Tara Wieckowska-Merrigan is the co-founder of Austria-based startup Proofcheck.
The program will be held at the Nizami Cinema Center on November 29, 30, and December 2, 3. Note that the event will be held in English.