Azərbaycanda ilk dəfə “CulTech Hakatonu” keçiriləcək
Azərbaycanda ilk dəfə kreativ sektorda olan problemlərə innovativ həll yolları tapmağa çalışan komandaları bir araya gətirən “CulTech Hakatonu” təşkil olunacaq.
Hakaton zamanı 48 saat boyunca iştirakçılar mentor dəstəyi alıb və öz innovativ məhsullarının prototiplərini hazırlamış olacaqlar. Ən sonda keçiriləcək müsabiqədə isə münsiflər heyəti tərəfindən seçilmiş komandalar mükafatla təltif olunacaq.
Hakaton istiqamətləri:
• Rəqəmsal Mədəni irsin Qoruması
• Mədəniyyət və incəsənətlə bağlı məzmunun yaradılması və paylanması
• Muzeylər və Qalereyalar üçün Artırılmış Reallıq (AR)
• Dil və Mədəniyyət Mübadiləsi Platformaları
• Teatr və Tamaşa İncəsənətində Virtual Reallıq (VR)
• Mədəniyyət və incəsənətlə bağlı Dayanıqlılıq və İnklüzivlik
• Mədəniyyət və incəsənətlə bağlı Turizmin Təkmilləşdirilməsi
• Mədəniyyət və incəsənətlə bağlı Təhsil Vasitələri
• Mədəniyyət və incəsənətlə bağlı Məlumat Analitikası
Və ya bu sahədə başqa innovativ ideyalar
Qeyd edək ki, Hakatona komanda şəklində müraciət olunmalıdır. Hakaton 1-3 Dekabr tarixlərində Nizami Kino Mərkəzində keçiriləcək.
Buradan linkə daxil olaraq Cultech Hackathon hissəsindən formanı dolduraraq qeydiyyatdan keçə bilərsiniz
Qeydiyyat üçün son tarix: 27 noyabr-dır.
Qeyd: Hakaton Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin və "SUP VC" şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə "Yaradıcı Həftə" çərçivəsində reallaşacaq.

"CulTech Hackathon" will be held for the first time in Azerbaijan
"CulTech Hackathon" will be organized for the first time in Azerbaijan, bringing together teams trying to find innovative solutions to problems in the creative sector.
For 48 hours during the hackathon, participants will receive mentor support and develop prototypes of their innovative products. In the last competition, the teams selected by the jury will be awarded with a prize.
Hackathon destinations:
Preservation of Digital Cultural Heritage
Creation and distribution of content related to culture and the arts
Augmented Reality (AR) for Museums and Galleries
Language and Cultural Exchange Platforms
Virtual Reality (VR) in Theater and Performing Arts
Sustainability and Inclusion in relation to culture and the arts
Promotion of Tourism related to culture and art
Educational tools related to culture and art
Data Analytics related to culture and arts
Or other innovative ideas in this field
It should be noted that the Hackathon must be applied as a team. Hackathon will be held at Nizami Cinema Center on December 1-3.
You can register by filling out the form from the Cultech Hackathon section by visiting the link here
Deadline for registration: November 27.
Note: The hackathon will be organized by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the "SUP VC" company as part of the "Creative Week".