Azərbaycanda TikTokerlər həbs edilib
“TikTok” sosial şəbəkəsində müxtəlif adlar altında əyləncə yarışları təşkil etməklə əxlaqsızlığı təbliğ edən şəxslərə qarşı polis əməkdaşları tərəfindən tədbirlər görülür.
Vətəndaşların narazılığına səbəb olan emin_resad” və “azerzahid6669966” adlı istifadəçilər tərəfindən TikTokerlərin iştirakı ilə təşkil olunan yarışmalarda baş verənlər canlı yayımlanıb.
Cəmiyyətdə birmənalı qarşılanmayan bu hərəkətlərlə bağlı aparılan araşdırmalar çərçivəsində “emin_resad” adlı “TikTok” səhifəsinin idarəçiləri — Abdullayev Emin və Rəşad qardaşları, “azerzahid6669966” adlı səhifənin idarəçisi Azər İsmayılov və digərləri polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılıblar.
Məlumatı DİN-in Mətbuat Xidmətindən təsdiqləyiblər. Bildirilib ki, hazırda bu istiqamətdə araşdırmalar davam etdirilir.

TikTokers arrested in Azerbaijan
Police officers are taking action against those who promote immorality by organizing entertainment competitions under various names on the social network "TikTok".
The events that took place in the competitions organized by users named "emin_resad" and "azerzahid6669966" with the participation of TikTokers, which caused dissatisfaction among citizens, were broadcast live.
As part of the investigation into these actions, which are not welcomed unambiguously in society, the administrators of the "TikTok" page named "emin_resad" - Abdullayev Emin and Rashad brothers, the administrator of the page named "azerzahid6669966" Azer Ismayilov and others were detained by police officers.
The information was confirmed by the Press Service of the Ministry of Internal Affairs. It was noted that investigations in this direction are currently ongoing.