Azərbaycanda token əməliyyatların həcmi 2 mlrd. manata yaxınlaşıb
Azərbaycanda beynəlxalq kart təşkilatlarının dəstəyi ilə token əməliyyatlarından geniş istifadə olunur.
Bunu VII Beynəlxalq Bankçılıq Forumunda çıxışı zamanı Mərkəzi Bankın baş direktoru Fərid Osmanov deyib.
O bildirib ki, “Apple Pay” və “Google Pay” ödəniş kanalları vasitəsilə ödənişlər aktivləşib. Bu ilin 9 ayında Azərbaycanda token əməliyyatlarının həcmi 1.9-2 milyard manata çatıb. Post terminalla aparılan əməliyyatlarda token ödənişlərinin payı 27%-ə çatıb. O bildirib ki, təmassız ödəmələrdə daha çox mobil cihazlara üstünlük verilib.

The volume of token transactions in Azerbaijan is 2 billion. approached manat
Token operations are widely used in Azerbaijan with the support of international card organizations.
This was said by Farid Osmanov, CEO of the Central Bank, during his speech at the VII International Banking Forum.
He said that payments through "Apple Pay" and "Google Pay" payment channels have been activated. In 9 months of this year, the volume of token transactions in Azerbaijan reached 1.9-2 billion manats. The share of token payments in post terminal transactions reached 27%. He said that more mobile devices were preferred in contactless payments.