23 Sentyabr 2024 14:51
İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin Kibertəhlükəsizlik komandası, İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) İqtisadi və Ticarət Əməkdaşlığı üzrə Daimi Komitəsi (COMSEC) tərəfindən təşkil olunan kibertəhlükəsizlik üzrə beynəlxalq CTF yarışında ikinci yeri tutub.
18 ölkənin müxtəlif komandaları ilə yarışan Azərbaycan qalibiyyət üçün Pakistan, Küveyt, Qətər və Livan komandaları ilə başabaş mübarizə aparıb. Hər bir komanda 4 CTF mütəxəssisindən ibarət olub və iştirakçılar yarışma boyunca öz texniki bacarıqlarını nümayiş etdiriblər.
Qeyd edək ki, finalçılar noyabr ayında İstanbulda baş tutacaq mükafatlandırma mərasimində iştirak edəcəklər. 4 noyabr 2024-cü il tarixində İSEDAK Nazirlərinin 40-cı iclası çərçivəsində keçiriləcək tədbirdə qalib komanda üzvlərinə Prezident İdarəsi tərəfindən mükafatlar təqdim olunacaq. Bununla yanaşı, kibertəhlükəsizlik sahəsində xüsusi təlimlərin də təşkil ediləcəyi planlaşdırılır.

23 September 2024 14:51
The Cyber ​​Security team of the Agency for Innovation and Digital Development has won the second place in the international CTF competition on cyber security organized by the Standing Committee on Economic and Trade Cooperation (COMSEC) of the Organization of Islamic Cooperation (OIC).
Competing with different teams from 18 countries, Azerbaijan competed head-to-head with teams from Pakistan, Kuwait, Qatar and Lebanon. Each team consisted of 4 CTF experts and the participants demonstrated their technical skills throughout the competition.
It should be noted that the finalists will participate in the awarding ceremony to be held in Istanbul in November. On November 4, 2024, at the event held within the framework of the 40th meeting of ISEDAK Ministers, the winning team members will be presented with prizes by the President's Office. In addition, it is planned to organize special trainings in the field of cyber security.