“AzInTelecom” CAR-ın nüfuzlu şirkəti ilə əməkdaşlığa başlayıb
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC Cənubi Afrika Respublikasında (CAR) keçirilən “Africa Tech Festival”da “Qızıl sponsor” qismində çıxış edib. Qurum öz stendi ilə təmsil olunaraq məhsul və xidmətlərini beynəlxalq auditoriyaya təqdim edib.
Səfər çərçivəsində qurumun nümayəndələri tərəfdaşlıq əlaqələrinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi məqsədilə iştirakçı şirkətlərlə görüşlər keçirib.
Nəticə etibarilə “AzInTelecom” MMC və Afrikanın nüfuzlu şirkətlərindən olan “Prime Invest Group” arasında memorandum imzalanıb.
Memorandumun məqsədi təhlükəsiz və etibarlı rəqəmsal həllər əsasında biznesləri gücləndirmək, “AzInTelecom”un “SİMA İmza” və “SİMA KYC” innovativ məhsullarını Afrika bazarına çıxarmaqdır.
İmzalanan memorandum hər iki şirkət tərəfindən gələcək əməkdaşlığın inkişafının ilk addımı kimi dəyərləndirilib.
Qeyd edək ki, “Prime Invest Group” qlobal sektorda maliyyə xidmətləri göstərir. Şirkətin fəaliyyət istiqamətinə investisiya planlaması, vergi və əmlak planlaması, strateji aktivlərin idarə edilməsi və s. xidmətlər daxildir.

"AzInTelecom" has started cooperation with the prestigious company of CAR
"AzInTelecom" LLC under the Ministry of Digital Development and Transport acted as a "Golden sponsor" at the "Africa Tech Festival" held in the Republic of South Africa (CAR). The institution presented its products and services to an international audience, represented by its stand.
Within the framework of the visit, the representatives of the institution held meetings with the participating companies for the purpose of establishing and developing partnership relations.
As a result, a memorandum was signed between "AzInTelecom" LLC and "Prime Invest Group", one of Africa's most prestigious companies.
The purpose of the memorandum is to strengthen businesses on the basis of safe and reliable digital solutions, and to bring the innovative products of "SIMA Signature" and "SIMA KYC" of "AzInTelecom" to the African market.
The signed memorandum was evaluated by both companies as the first step in the development of future cooperation.
It should be noted that "Prime Invest Group" provides financial services in the global sector. The company's activities include investment planning, tax and estate planning, strategic asset management, etc. services included.