“AzInTelecom” “CIDC-2023”də “Qızıl sponsor” kimi stendlə çıxış edir
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC bu gün başlayan “Kritik İnfrastrukturun Müdafiə Yarışı” (CIDC-2023) tədbirində “Qızıl sponsor” qismində stendlə çıxış edir.
İki gün davam edəcək “CIDC-2023” Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti, Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti və Kompüter İnsidentlərinə Qarşı Mübarizə Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə Bakı Konqres Mərkəzində keçirilir.
Tədbir çərçivəsində informasiya təhlükəsizliyi üzrə təqdimat və panel müzakirələri təşkil olunacaq. Eyni zamanda “B2B” formatlı görüşlər, kiberhücumların simulyasiyası ilə “Kibermüharibə” yarışının finalı keçiriləcək.
Tədbir çərçivəsində, həmçinin Kibertəhlükəsizlik həlləri sərgisi təqdim olunur. “AzInTelecom”un sərgidəki stendində şirkətin xidmət və məhsulları barədə məlumat verilir. Qonaqlara “AzInTelecom”un bir sıra rəqəmsal məhsulları praktiki formada nümayiş olunur. Burada, həmçinin maraqlı viktorinalar keçiriləcək və fərqlənən iştirakçılara hədiyyələr veriləcək.
Bulud xidmətləri, SİMA Rəqəmsal Həllər Platforması, Mərkəzləşdirilmiş İnformasiya Sistemləri və İnformasiya təhlükəsizliyi xidmətləri ilə maraqlanan şəxslər “AzInTelecom” MMC-nin stendinə yaxınlaşaraq ətraflı məlumat ala bilərlər.
“AzInTelecom” MMC dövlət qurumları və özəl şirkətlərə informasiya resurslarını kibercinayətkarlıqla bağlı risklərdən qorumaq və preventiv addımlar atmaq üçün informasiya təhlükəsizliyi xidmətləri təklif edir.
Müştərilər “AzInTelecom”un İnformasiya təhlükəsizliyinin auditi və konsaltinqi, kibertəhlükəsizlik və Təhlükəsizlik Əməliyyat Mərkəzi (SOC as Service) xidmətlərindən istifadə edə bilərlər.
İnformasiya təhlükəsizliyinin auditi və konsaltinqi xidmətinə beynəlxalq standartlara uyğun olaraq siyasət sənədlərinin hazırlanması və risk qiymətləndirilməsinin aparılmasından başlayaraq mitiqasiya, yəni təsirlərin azaldılması tədbirlərinin tətbiq edilməsinədək olan bütün addımlar daxildir. Kibertəhlükəsizlik xidməti çərçivəsində informasiya resurslarının, veb və mobil tətbiqlərin təhlükəsizlik yoxlanışı həyata keçirilir. Şirkətin təqdim etdiyi Təhlükəsizlik Əməliyyatları Mərkəzi xidmətlərinə isə kibertəhdidlərin vaxtında aşkarlanması, qarşısının alınması, kiberinsidentlərə ilkin reaksiyanın verilməsi və onların qarşısının alınması üçün ilkin dəstəyin göstərilməsi daxildir.

AzInTelecom participates as a "Golden Sponsor" at CIDC-2023
Operating under the Ministry of Digital Development and Transport, AzInTelecom LLC is participating as a “Golden Sponsor” with a stand at the “Critical Infrastructure Defense Challenge” (CIDC-2023) event that started today.
CIDC-2023, which will last two days, is held at the Baku Congress Center under the joint organization of the State Service of Special Communication and Information Security, the State Security Service and the Computer Emergency Response Center.
Within the framework of the event, presentations and panel discussions on information security issues will be organized. At the same time, the final of the “Cyber War” competition will be held with B2B-format meetings and simulation of cyber attacks.
In the framework of the event, a Cybersecurity Solutions exhibition is also presented. At the AzInTelecom stand participants receive information about the company's services and products. Several of AzInTelecom's digital products will be practically demonstrated to guests visiting the stand. Additionally, engaging quizzes will take place, with prizes awarded to outstanding participants.
Those interested in cloud services, SİMA Digital Solutions Platform, centralized information systems and information security services can visit the stand of AzInTelecom LLC and receive detailed information.
AzInTelecom LLC offers information security services to government agencies and private companies to protect information resources from risks associated with cybercrime and take preventive measures.
AzInTelecom clients can benefit from the auditing and consulting services of information security, cybersecurity and the Security Operations Center (SOC as Service).