06 Dekabr 2023 14:53
Tech.az xəbər verir ki,  şirkət barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 354.0.2-ci (geoloji, axtarış, meliorasiya işlərinin aparılmasına, rabitə və elektrik xətlərinin, digər kommunikasiyaların çəkilməsinə, avtomobil yollarının torpaq sahələrində müvafiq işlərin həyata keçirilməsi üçün verilən razılığın şərtlərinə əməl edilməməsi) maddəsi ilə inzibati protokol tərtib olunub.
Protokola Binəqədi Rayon Məhkəməsində hakim Abbas Rzayevin sədrliyi ilə baxılacaq.
Məhkəmənin hazırlıq iclasının vaxtı hələ ki açıqlanmayıb.
İXM-nin həmin maddəsinə əsasən, fiziki şəxslər səksən manatdan yüz manatadək məbləğdə, vəzifəli şəxslər dörd yüz manatdan beş yüz manatadək məbləğdə, hüquqi şəxslər üç min manatdan dörd min manatadək məbləğdə cərimə edilir.

06 December 2023 14:53
Tech.az informs that about the company, Article 354.0.2 of the Code of Administrative Offenses (non-observance of the conditions of consent given for carrying out geological, prospecting, reclamation works, laying communication and electric lines, other communications, and carrying out relevant works on the land areas of highways) an administrative protocol has been drawn up.
The protocol will be considered in the Binagadi District Court under the chairmanship of judge Abbas Rzayev.
The time of the preparatory session of the court has not yet been announced.
According to that article of the Criminal Code, natural persons are fined from eighty to one hundred manats, officials from four hundred to five hundred manats, and legal entities from three thousand to four thousand manats.