23 Oktyabr 2025 12:11
OLX KZ milyonlarla alıcı və satıcını məhsul, xidmət, iş, avtomobil və daşınmaz əmlak kateqoriyalarında birləşdirən marketplace-dir və ölkədə ən geniş istifadə olunan rəqəmsal platformalardan biridir. 2025-ci il iyunun 30-u vəziyyətinə görə, platformanın aylıq təxminən 10 milyon aktiv istifadəçisi və 3,6 milyon elanı olub, ölkə internet istifadəçilərinin 52%-dən çoxu OLX KZ-ni ziyarət edib.
OLX Group-un baş direktoru Kristian Qizi bildirib ki, bu satış şirkətin əsas kateqoriyalar və prioritet bazarlara fokuslanmaq strategiyasına uyğundur və OLX KZ-ni yerli bazarda güclü rəqəmsal ekosistemə sahib sahibə təhvil verir. O, həmçinin komandanın uğurlu fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib.
VEON Group-un baş direktoru Kaan Terzioğlu qeyd edib ki, OLX KZ-nin alınması Beeline Qazaxıstanın müştərilərə təqdim etdiyi rəqəmsal xidmətləri daha da genişləndirmək üçün böyük imkan yaradır və platformanın komandası VEON ailəsinə qoşulur.
Beeline Qazaxıstan-ın baş direktoru Yevgeni Nastradin isə bildirib ki, OLX KZ-nin şirkətin rəqəmsal xidmətlər ekosisteminə inteqrasiyası “böyük sinerji potensialı” yaradacaq və istifadəçilərə daha geniş və inteqrasiya olunmuş rəqəmsal xidmətlər təqdim etməyə imkan verəcək.
Qeyd edək ki, bu alış tənzimləyici orqanların təsdiqi və standart bağlanış prosedurlarına bağlıdır. Həmçinin OLX Group platformaya müəyyən müddət ərzində IT dəstəyi xidmətləri göstərəcək.

23 October 2025 12:11
Beeline Kazakhstan (VEON's Kazakh subsidiary) has acquired 100% of the shares of the OLX Kazakhstan classifieds platform from OLX Group for $75 million.
According to the company, OLX Kazakhstan is one of the most popular digital platforms in the country. As of mid-2019, the site had a monthly audience of 10 million active users and 3.6 million ads on the platform. In total, 52% of the country's Internet users used OLX.
Kaan Terzioglu, CEO of VEON Group, said that this acquisition will allow the company to further expand the portfolio of digital services it offers to customers. Yevgeny Nastradin, CEO of Beeline Kazakhstan, said that the integration of OLX into the ecosystem will create "great synergy potential" and that the platform will offer users a "broader and more integrated package of digital services."
Christian Gyzi, CEO of OLX Group, noted that the agreement is consistent with the company's strategy of focusing on key markets and priority categories.