11 Oktyabr 2023 13:50
Dayanıqlı və Operativ Sosial Təminat Agentliyi Whelp startapı ilə müqavilə imzalayıb. 140 min manatlıq müqavilədə Dayanıqlı və Operativ Sosial Təminat Agentliyi tərəfindən “Chatbot” (Sosial bot) platformasının satın alınması nəzərdə tutulur.
Whelp startapı müəsisə və təşkilatlara müxtəlif kanallardan gələn mesajları bir platformada birləşdirməyə kömək edir. Startap Seymur Rəsulov və Enrike Nur tərəfindən qurulub. İndiyədək startap 250 min dollar investisiya alıb. Techstarts və 500 Global kimi beynəlxalq akselerasiya proqramlarında iştirak edib.
2021-ci ildə dövlət qeydiyyatına alınan “VVHELP” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin nizamnamə kapitalı 100 manatdır və qanuni təmsilçisi Seymur Rəsulovdur.

11 October 2023 11:50
Sustainable and Operative Social Security Agency has signed an agreement with Whelp startup. The 140,000 manat contract envisages the purchase of the "Chatbot" (Social bot) platform by the Sustainable and Operative Social Security Agency.
Whelp is a startup that helps businesses and organizations consolidate messages from multiple channels into one platform. The startup was founded by Seymur Rasulova and Enrike Nur. So far, the startup has received an investment of 250,000 dollars. Participated in international acceleration programs such as Techstarts and 500 Global.
The authorized capital of "VVHELP" Limited Liability Company, which was registered with the state in 2021, is 100 manats, and its legal representative is Seymur Rasulov.