GameSummit Winterdə oyun konfransı olacaq
GameSummit Winter festivalı çərçivəsində Azərbaycan Oyun Tərtibatçıları Assosiasiyası (AGDA) oyunların yaradılması və təbliğinə həsr olunmuş böyük biznes konfransı təşkil edir.
Həm Azərbaycanın oyun studiyalarının, həm də beynəlxalq şirkətlərin nümayəndələri iştirak edəcəklər. Electronic Arts (FIFA, Battlefield), iLogos (Angry Birds, Shadow Fight, Chess.com), eləcə də VFX sənayesi (Spiderman, Aquaman) sahəsində çalışan insanlardan çıxışlar olacaq. Metapro şirkətinin təqdimatında web3 və oyunlar haqqında danışacaq və tərtibatçılar üçün master-klass keçirəcək.
Gamesummit Winter 9 dekabr 2023-cü ildə Flame Towers otelində keçiriləcək. Bu, video oyun həvəskarları üçün yarışlarda iştirak etmək və oyun icmasını inkişaf etdirmək üçün əla fürsətdir. Ancaq festival sadəcə oyun yarışlarından ibarət deyil. Festival oyun mədəniyyətinin təntənəsidir, pərəstişkarlarına esports və ümumilikdə video oyunlara olan sevgini bölüşmək üçün platforma təklif edir. Gamesummit və AGDA Azərbaycanda oyun sənayesini inkişaf etdirməyi hədəfləyir, buna görə də hər bir müstəqil tərtibatçı konfransda iştirak etmək və  öz oyununun demo versiyasından istifadə edərək bacarıqlarını nümayiş etdirmək imkanı əldə edəcək.
Konfrans bütün VIP və Premium bilet sahibləri üçün açıqdır. Bütün əlavə məlumat, qeydiyyat təfərrüatları və tədbir cədvəli festivalın rəsmi gamesummit.ai saytında mövcud olacaq.

GameSummit will be a gaming conference in Winter
As part of the GameSummit Winter festival, the Azerbaijan Game Developers Association (AGDA) organizes a large business conference dedicated to the creation and promotion of games.
Representatives of both Azerbaijani game studios and international companies will participate. There will be presentations from people working in Electronic Arts (FIFA, Battlefield), iLogos (Angry Birds, Shadow Fight, Chess.com), as well as the VFX industry (Spiderman, Aquaman). At the presentation of Metapro company, he will talk about web3 and games and hold a master class for developers.
Gamesummit Winter will be held on December 9, 2023 at the Flame Towers Hotel. This is a great opportunity for video game enthusiasts to participate in competitions and develop a gaming community. But the festival is not just about game competitions. The festival is a celebration of gaming culture, offering fans a platform to share their love of esports and video games in general. Gamesummit and AGDA aim to develop the game industry in Azerbaijan, so every independent developer will have the opportunity to participate in the conference and demonstrate their skills using a demo version of their game.
The conference is open to all VIP and Premium ticket holders. All additional information, registration details and event schedule will be available on the festival's official website gamesummit.ai.