GPT-5 "Ph.D. səviyyəli" zəkaya sahib olacaq
GPT-5 və ya nə adlandırılacağından asılı olmayaraq, ötən zaman ərzində dəfələrlə qeyri-müəyyən şəkildə haqqında çox şey danışıldı. Llakin dünən OpenAI-nin Baş Texnologiya Direktoru Mira Murati onun imkanları ilə bağlı əlavə aydınlıq gətirdi.
Açıqlamada Murati GPT-4-dən GPT-5-ə keçidi orta məktəbdən universitetə ​​qədər böyüyən biri kimi təsvir edib.
Murati deyir: "Əgər təkmilləşmə trayektoriyasına baxsanız, GPT-3 kimi sistemlər bəlkə də uşaq səviyyəli zəka idi. Və sonra GPT-4 kimi sistemlər daha çox ağıllı orta məktəb intellektinə bənzəyir. Və sonra, yaxın bir neçə il ərzində biz xüsusi problemləri həll etmək üçün PhD ıntelligence-dən istifadə edəcəyik. İşlər olduqca sürətlə dəyişir və yaxşılaşır”.

GPT-5 will have 'Ph.D.-level' intelligence
GPT-5, or whatever it's called, has been talked about vaguely many times in the past. However, yesterday OpenAI's Chief Technology Officer Mira Murati provided further clarification on its capabilities.
In a statement, Murati described the transition from GPT-4 to GPT-5 as someone growing up from high school to university.
"If you look at the development trajectory, systems like GPT-3 were maybe child-level intelligence," Murati says. We will use PhD intelligence. Things are changing and improving very fast."