2020-ci ildə fəaliyyətə başlayan Fintech Farm neobank proqramları yaratmaq istəyən, lakin rəqəmsal nou-haudan məhrum olan inkişaf etməkdə olan bazarlarda orta ölçülü banklarla tərəfdaşlıq edir. Startapın həmtəsisiçisi Dmitri Dubilet deyir ki, startap tənzimləyici və ya infrastruktur xidmətlərindən daha çox əməliyyat dəstəyi təmin etməyə yönəldiyi üçün digər xidmət kimi bankçılıq (BaaS) oyunçularından fərqlənir.
Qurucu komandaya Ukrayna neobankı Monobank Dmitri Dubiletin təsisçilərindən biri, KPMG M&A-nın keçmiş rəhbəri Nik Bezkrovnıy və bulud əsaslı əməliyyat sistemi provayderi Corezoid-in yaradıcısı Aleksandr Vityaz daxildir.
Şirkət daha əvvəl TA Ventures, Jiji, u.ventures və Aventures Capital-ın iştirakı ilə Flyer One Ventures və Solid tərəfindən 2022-ci ildə 7,4 milyon dollarlıq investisiya  yığmışdı.
O, indiyədək Azərbaycanda istifadəyə verilib və burada yerli bankla 1 milyondan çox istifadəçi üçün proqram əsaslı təklif yaratmaq üçün əməkdaşlıq edir.
Startap yeni investisiya ilə Hindistan bazarında daxil olacaq. Bununla bğlı həmtəsisçi Bezkrovnıy deyir: "Hindistan bu günlərdə olmalı olduğunuz bazarlardan biridir, "orada rəqabət olduqca gərgindir, lakin indi daxil olmaq üçün yaxşı vaxtdır."
Fintech Farm analoji xidməti Azərbaycanda LeoBank, Vyetnamda LioBank adı altında təklif edir. Xidmət bu ildən Hindistan və Qırğızıstanda da fəaliyyətə başlayacaq.

Launched in 2020, Fintech Farm partners with mid-sized banks in emerging markets that want to build neobank applications but lack digital know-how. Dmitri Dubilet, the startup's co-founder, says the startup is different from other banking-as-a-service (BaaS) players because it focuses on providing operational support rather than regulatory or infrastructure services.
The founding team includes co-founder of Ukrainian neobank Monobank Dmytro Dubilet, former head of KPMG M&A Nik Bezkrovniy, and Alexander Vityaz, founder of cloud-based operating system provider Corezoid.
The company previously raised a $7.4 million investment in 2022 from Flyer One Ventures and Solid with participation from TA Ventures, Jiji, u.ventures and Aventures Capital.
It has so far been launched in Azerbaijan, where it is partnering with a local bank to create an app-based offering for more than 1 million users.
The startup will enter the Indian market with the new investment. That said, co-founder Bezkrovniy says India is one of the markets you have to be in these days, "the competition there is pretty intense, but now is a good time to get in."
Fintech Farm offers a similar service under the name LeoBank in Azerbaijan and LioBank in Vietnam. The service will also start operating in India and Kyrgyzstan this year.