McDonald's gələn ildən fəaliyyətində "süni intellekt"dən istifadə edəcək
McDonald's gələn ildən başlayaraq Google-un generativ süni intellektindən istifadə edərək əməliyyatlarını optimallaşdıracağını açıqlayıb.
McDonald's 2024-cü ildən etibarən Google ilə süni intellekt mövzusunda əməkdaşlıq edəcək və bu çərçivədə minlərlə mağazasında aparat və proqram təminatı işlərinin aparılmasını həyata keçirəcək. Süni intellektin tətbiqi nəticəsində McDonald's daha isti və daha yeni yeməklər təklif etməyi hədəfləyir.
Bununla belə, şirkət süni intellektin insan işçilərini əvəz edib-etməyəcəyi ilə bağlı dəqiq açıqlama verməyib. McDonald's-ın süni intellektdən istifadə edərək əməliyyatları təkmilləşdirməyə və müştərilərə daha maraqlı təcrübələr təqdim etməyə diqqət yetirdiyi də bildirilib. Bu addım fast food sənayesindəki digər oyunçuların oxşar texnoloji irəliləyişlərə uyğunlaşma səylərini izləyir.

McDonald's will use "artificial intelligence" in its operations from next year
McDonald's has announced that starting next year it will use Google's generative artificial intelligence to optimize its operations.
McDonald's will collaborate with Google on artificial intelligence from 2024, and will carry out hardware and software work in thousands of its stores. As a result of the introduction of artificial intelligence, McDonald's aims to offer hotter and fresher meals.
However, the company hasn't made a clear statement on whether AI will replace human workers. McDonald's is also said to be focusing on using artificial intelligence to improve operations and provide more engaging experiences to customers. The move follows efforts by other players in the fast food industry to adapt to similar technological advances.