Mikayıl Cabbarov LinkedIn-in həmtəsisçisi ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Davosda keçirilən dünya İqtisadi Forumunda iştirak edir. Bu gün - formun son günündə nazir "LinkedIn" şirkətinin həmtəsisçisi Allen Blu ilə görüşüb. Görüşdə qarşılıqlı əməkdaşlıq və bizneslərin inkişafı istiqamətində müzakirələr keçirilib.
“ "LinkedIn" şirkətinin həmtəsisçisi və məhsulun idarə olunması üzrə vitse-prezidenti Allen Blu ilə Davos İqtisadi Forumu çərçivəsində baş tutan görüşümüzdə əmək bazarında və biznes seqmentində inteqrativ həllərin yaratdığı imkanlar, kadr potensialının müəyyən edilməsi istiqamətində sosial platformaların fəaliyyəti və potensial əməkdaşlıq sahələri barədə danışdıq.” X hesabında Mikayıl Cabbarov sözlərini yazıb.
Formda Azərbaycan heyəti bir sıra texnologiya liderləri ilə görüşüblər. TikTok, Coursera, LinkedIn kimi platformaların rəhbər şəxsləri ilə görüşlər keçirilib.

Mikayil Jabbarov met with the co-founder of LinkedIn
The Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan, Mikayil Jabbarov, is participating in the World Economic Forum held in Davos. Today - on the last day of the form, the minister met with the co-founder of "LinkedIn" company Allen Blue. At the meeting, discussions were held in the direction of mutual cooperation and development of businesses.
"In our meeting with the co-founder and vice president of product management of LinkedIn company Allen Blue, which took place within the framework of the Davos Economic Forum, we talked about the opportunities created by integrative solutions in the labor market and business segment, the activity of social platforms in the direction of determining personnel potential, and potential areas of cooperation." Mikayil Jabbarov wrote his words on account X.
In the form, the Azerbaijani delegation met with a number of technology leaders. Meetings were held with executives of platforms such as TikTok, Coursera, and LinkedIn.