Milli Elektron Hökumət Portalına kiberhücumla bağlı rəsmi açıqlama
Müxtəlif media resurslarda Azərbaycan Respublikasının Milli Elektron Hökumət Portalının kiberhücumlara məruz qaldığı ilə bağlı təxribat xarakterli məlumat yayılıb. İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi bu məlumatın əsassız olduğunu və həqiqəti əks etdirmədiyini bildirir.
Məlum olduğu kimi, mövcud vəziyyətlə bağlı tam rəqəmsal təhlükəsizliyin təmin edilməsi, vətəndaşlarımızın şəxsi məlumatlarının düşmənlərdən qorunması əsas prioritetimizdir. Bu məqsədlə xarici ölkələrdən Milli Elektron Hökumət Portalına giriş qismən məhdudlaşdırılıb. Bu təcrübə xüsusi hallarda tətbiq edilir, yalnız müvəqqəti və önləyici xarakter daşıyır.
Qeyd edək ki, Azərbaycandan olan istifadəçilər üçün E-Gov.az saytı adi rejimdə işləyir: vətəndaşlardan heç bir şikayət daxil olmayıb, texniki proseslərlə bağlı hər hansı gecikmələrə yol verilməməsi məqsədilə davamlı monitorinqlər aparılır.

Official statement on cyber attack on National E-Government Portal
Provocative information about the National Electronic Government Portal of the Republic of Azerbaijan being subjected to cyber attacks has been published in various media resources. The Agency for Innovation and Digital Development states that this information is unfounded and untrue.
As it is known, in relation to the current situation, ensuring full digital security and protecting the personal data of our citizens from enemies is our main priority. For this purpose, access to the National Electronic Government Portal from foreign countries is partially restricted. This practice is applied in special cases, it is only temporary and preventive.
It should be noted that for users from Azerbaijan, the E-Gov.az site works in normal mode: no complaints have been received from citizens, continuous monitoring is carried out in order to avoid any delays related to technical processes.