30 Oktyabr 2024 20:43
Papara Holding Türkiyə maliyyə texnologiyaları şirkəti Finfree-ni satın aldığını elan edib. Bu alqı-satqı, Papara-nın investisiya texnologiyaları sahəsindəki fəaliyyətini genişləndirmək və istifadəçilərinə daha əhatəli maliyyə təcrübəsi təqdim etmək məqsədini əks etdirir.
Papara-nın CEO-su Emre Kenci açıqlamasında bildirib ki, son illərdə İstanbul Birjasında fərdi investorların sayı sürətlə artaraq 7,5 milyona çatıb və investorlar maliyyə gələcəklərini qorumaq və rifahlarını artırmaq üçün öz investisiyalarını daha asanlıqla idarə etmək istəyirlər. Papara isə bu ehtiyaca cavab olaraq hər səviyyədən olan investorlar üçün innovativ və əlçatan həllər təqdim etməyi hədəfləyir.
Bu alqı-satqı nəticəsində Papara, Finfree-nin inkişaf etmiş texnologiyalarını öz platformasında birləşdirərək, istifadəçilərə daha ətraflı maliyyə analizləri aparmaq və daha məlumatlı investisiya qərarları vermək imkanı yaradacaq. İstifadəçilər portfellərinin performansını izləyə, müxtəlif maliyyə alətlərinə, o cümlədən səhm və fondlara çıxış imkanı qazanacaq və portfellərini şaxələndirə biləcəklər.
Finfree-nin həmtəsisçisi Senih Mete Dal isə Papara ilə güclərini birləşdirməkdən məmnun olduqlarını ifadə edərək, istifadəçilərə fərdi investisiya təklifləri və avtomatlaşdırılmış portfel idarəetməsi kimi yeni həllər təqdim etməyi planladıqlarını vurğulayıb.

30 October 2024 20:43
Papara Holding has announced the acquisition of Finfree, a Turkish financial technology company. The acquisition reflects Papara's goal to expand its investment technology business and provide its users with a more comprehensive financial experience.
Emre Kenci, CEO of Papara, said in a statement that the number of individual investors on the Istanbul Stock Exchange has increased rapidly to 7.5 million in recent years, and investors want to manage their investments more easily to protect their financial future and increase their well-being. In response to this need, Papara aims to provide innovative and accessible solutions for investors of all levels.
As a result of this acquisition, Papara will integrate Finfree's advanced technologies into its platform, enabling users to conduct more detailed financial analysis and make more informed investment decisions. Users will be able to track the performance of their portfolios, gain access to various financial instruments, including stocks and funds, and diversify their portfolios.
Senih Mete Dal, co-founder of Finfree, expressed that they are happy to join forces with Papara and emphasized that they plan to provide users with new solutions such as individual investment proposals and automated portfolio management.