PAŞA Bank-ın “Call of Data Workshop” tədbiri keçiriləcək!
Ölkənin aparıcı korporativ maliyyə institutu “PAŞA Bank” İT sahəsinin inkişafına töhfə verən tədbirlərin təşkil olunmasını davam etdirir.
Belə ki, Bankın təşəbbüsü ilə 2-3 noyabr tarixlərində “Call of Data Workshop”u keçiriləcək. Bu praktiki proqram məlumatların təhlili,idarə olunması, və tətbiqi mövzusunu əhatə edəcək. Həmçinin iştirakçılar yeni texnoloji həllər və ən son meqatrendlər haqqında məlumat əldə edə biləcək.
Tədbirin spikerləri sırasında “PAŞA Bank”ın Data şöbəsinin əməkdaşları da yer alacaq.
Tədbirin digər spikerləri Türkiyədən olan ekspertlər Cihan Cilingir və Murat Ova olacaq. Onlar müvafiq olaraq “Data Lineage”,“Data Governance” və “Data Management” mövzulardan bəhs edəcəklər.
Hər spiker çalışdığı sahəyə dair zəngin təcrübəməyə malikdir və bu təcrübəni iştirakçılarla bölüşməyə hazırdır.
Proqram haqqında ətraflı məlumat əldə etmək və qeydiyyatdan keçmək üçün bu səhifəyə daxil olun. https://data.tech.az/
Qeyd edək ki, “PAŞA Bank”, ölkənin İT sahəsinin inkişafını dəstəkləyən müxtəlif layihələr həyata keçirib. “Rəqəmsal Zirvələr” konfransı, “DevOpsdays” və “Tech Talks” tədbirləri, ənənəvi olaraq keçirilən “PASHA Bank Cup” müsabiqəsi bu istiqamətdə keçirilən tədbirlər sırasındadır.

"Call of Data Workshop" event of PASHA Bank will be held!
The country's leading corporate financial institution "PASHA Bank" continues to organize events that contribute to the development of the IT field.
Thus, on the initiative of the Bank, the "Call of Data Workshop" will be held on November 2-3. This hands-on program will cover data analysis, management, and application. Also, participants will be able to learn about new technological solutions and the latest megatrends.
Among the speakers of the event will be the employees of the Data Department of PASHA Bank.
Other speakers of the event will be experts Cihan Cilingir and Murat Ova from Turkey. They will talk about "Data Lineage", "Data Governance" and "Data Management" topics, respectively.
Each speaker has a wealth of experience in his field and is ready to share this experience with the participants.
Visit this page to learn more about the program and to register. https://data.tech.az/
It should be noted that "PASHA Bank" has implemented various projects supporting the development of the country's IT sector. The "Digital Summits" conference, "DevOpsdays" and "Tech Talks" events, the traditionally held "PASHA Bank Cup" competition are among the events held in this direction.