R.T.Ərdoğan E.Mask ilə görüşüb: ona kitab hədiyyə edib
Prezident Ərdoğanla milyarder iş adamı İlon Mask arasında görüş keçirilib. Görüşdə Ərdoğan İlon Maska mühüm təkliflər edib.
ABŞ hazırda Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Baş Assambleyasının iclaslarına ev sahibliyi edir. Türkiyə də daxil olmaqla onlarla ölkədən yüksək səviyyəli rəhbərlər görüşlər üçün ABŞ-a gediblər. Prezident Rəcəb Tayyib Ərdoğan və onu müşayiət edən nümayəndə heyəti hazırda ABŞ-dadır.
Rəcəb Tayyib Ərdoğanla milyarder iş adamı İlon Mask arasında da diqqətçəkən görüş keçirilib. Nyu Yorkdakı Türk Evində keçirilən toplantıda gündəmlə bağlı fikirlər paylaşılıb. Ərdoğan Tesla şirkətinin baş direktoru İlon Maska mühüm zənglər edib.
İlon Mask və Rəcəb Tayyib Ərdoğan arasında keçirilən görüşdə diqqətçəkən detallar var. Məsələn, Mask bu görüşdə ən kiçik uşağı X Æ A-12 ilə gəlib. Rəcəb Tayyib Ərdoğan İlon Maskın uşağına top hədiyyə edib. Bundan əlavə, milyarder iş adamına Rəcəb Tayyib Ərdoğanın “Daha ədalətli bir dünya mümkündür” kitabı hədiyyə edilib.
İlon Mask və Rəcəb Tayyib Ərdoğan arasında keçirilən görüşün bir nömrəli gündəm mövzusu süni intellekt olub. Ərdoğan Türkiyənin texnoloji addımları, Rəqəmsal Türkiyə Vizyonu və Milli Süni İntellekt Strategiyasından danışıb.
Prezident Ərdoğan milyarder iş adamı İlon Maskı 27 sentyabr-1 oktyabr tarixləri arasında İzmir Çiğli Hava Limanında keçiriləcək Teknofest tədbirlərinə dəvət edib. Maskın bu dəvətə qatılıb-qatılmayacağı hələlik məlum deyil.
Görüşdə ən diqqət çəkən məsələlərdən biri Rəcəb Tayyib Ərdoğanın Tesla ilə Elon Maska zəng etməsi olub. Ərdoğan İlon Maskdan Türkiyədə yeni fabrik qurmasını istəyib. İlon Maskın bu zəngə necə cavab verdiyi məlum deyil.

R.T. Erdogan met with E. Musk: he presented him with a book
A meeting was held between President Erdoğan and billionaire businessman Elon Musk. During the meeting, President Erdoğan made important offers to Elon Musk.
The United States is currently hosting the sessions of the United Nations General Assembly, and high-level leaders from various countries, including Turkey, have traveled to the United States for meetings. President Recep Tayyip Erdoğan and his accompanying delegation are currently in the United States.
A noteworthy meeting took place between Recep Tayyip Erdoğan and billionaire businessman Elon Musk. They shared ideas on various topics during the meeting held at the Turkish House in New York. President Erdoğan made significant calls to Elon Musk, the CEO of Tesla.
There are some interesting details from the meeting between Elon Musk and Recep Tayyip Erdoğan. For example, Musk brought his youngest child, X Æ A-12, to this meeting. President Recep Tayyip Erdoğan gifted a soccer ball to Elon Musk's child. In addition, the billionaire businessman received President Recep Tayyip Erdoğan's book, "A Fairer World Is Possible," as a gift.
One of the key agenda items during the meeting between Elon Musk and Recep Tayyip Erdoğan was artificial intelligence. President Erdoğan discussed Turkey's technological advancements, the Digital Turkey Vision, and the National Artificial Intelligence Strategy.
President Erdoğan invited Elon Musk to the Teknofest events, which will take place at İzmir Çiğli Airport from September 27th to October 1st. Whether Musk will accept this invitation is not yet known.
One of the most notable issues discussed during the meeting was President Recep Tayyip Erdoğan's call to Tesla's Elon Musk. Erdoğan asked Elon Musk to establish a new factory in Turkey. It is not clear how Elon Musk responded to this call.