30 Dekabr 2024 18:56
Tanışlıq xidməti Twinby Rusiyada və beynəlxalq bazarlarda fəaliyyətini genişləndirmək üçün 500 milyon rubl (4.7 milyon dollar) investisiya cəlb edib. İnvestorların kimliyi açıqlanmasa da, şirkət bu vəsaiti məhsulun təkmilləşdirilməsinə, MDB bazarlarında mövqelərinin gücləndirilməsinə, tərtibatçılar komandasının artırılmasına və beynəlxalq bazarlarda yeni ideyaların test edilməsinə sərf edəcəyini bildirib.
2023-cü ildə İqtisadiyyat Ali Məktəbinin məzunları Valeri Klimov və Veronika Yakovleva tərəfindən yaradılan Twinby, istifadəçilərə qeydiyyat zamanı psixoloji testlər təklif edir. Bu testlər əsasında istifadəçilərin uyğunluq faizini hesablayan alqoritmlər nəticəni profil lentində göstərir. Hər bir profil üçün münasibətlərin perspektivləri, ümumi və fərqli xüsusiyyətlər qeyd olunur.
Twinby-nin məlumatına görə, 2024-cü ilin dekabrına qədər platforma 7.5 milyondan çox yüklənib, aylıq aktiv istifadəçi sayı isə 1 milyondan çoxdur.
2023-cü ilin noyabrında Twinby 150 milyon rubl (1.4 milyon dollar) investisiya cəlb etmiş və o zaman şirkət 5 milyard rubl (47.2 milyon dollar) dəyərində qiymətləndirilmişdi. 2024-cü ilin yanvarında ödənişli abunə xidmətini istifadəyə verən Twinby, ilin sonuna qədər bu xidmətlə 500 milyon rubl (4.7 milyon dollar) gəlir əldə edib.
İnvestisiya raundunun bir hissəsində Twinby 28 milyon dollarlıq dəyərlə 1.5 milyon dollar cəlb edib. Şirkət hazırda beynəlxalq bazarları fəth etmək üçün yeni strategiyalar hazırlayır.

30 December 2024 18:56
Dating service Twinby has raised 500 million rubles ($4.7 million) in investment to expand its operations in Russia and international markets. Although the investors were not disclosed, the company said the funds will be used to improve the product, strengthen its position in the CIS markets, increase its development team, and test new ideas in international markets.
Founded in 2023 by Valery Klimov and Veronika Yakovleva, graduates of the Higher School of Economics, Twinby offers users psychological tests upon registration. Based on these tests, algorithms calculate the compatibility percentage of users and display the results in the profile feed. Relationship prospects, common and distinctive features are noted for each profile.
According to Twinby, by December 2024, the platform had more than 7.5 million downloads and the number of monthly active users exceeded 1 million.
In November 2023, Twinby raised 150 million rubles ($1.4 million) in investment, valuing the company at 5 billion rubles ($47.2 million). Launching a paid subscription service in January 2024, Twinby generated 500 million rubles ($4.7 million) in revenue from the service by the end of the year.
In part of the investment round, Twinby raised $1.5 million at a valuation of $28 million. The company is currently developing new strategies to conquer international markets.