Rusiyada Snapchat bloklanıb
Rusiyada Snapchat-ə giriş rəsmi şəkildə məhdudlaşdırılıb. Roskomnadzorun məlumatına görə, səbəb platformadan terror fəaliyyətlərinin təşkili üçün istifadə edilməsi olub. Qurum bildirir ki, Snapchat-in işinin məhdudlaşdırılması prosesi artıq 10 oktyabr tarixindən başlayıb.
Bundan əlavə, Rusiyada Apple-ın FaceTime xidmətinə də blok tətbiq edilib. Roskomnadzor 4 dekabrda təsdiqləyib ki, video və audiozəng servisinə qarşı məhdudiyyətlər Rusiya vətəndaşlarına qarşı müxtəlif cinayətlərin həyata keçirilməsi ilə əlaqədar olaraq tətbiq olunub.
Beləliklə, ölkədə həm Snapchat, həm də FaceTime rəsmi olaraq məhdudlaşdırılan xarici xidmətlərin siyahısına daxil edilib.

Snapchat blocked in Russia
Access to Snapchat has been officially restricted in Russia. According to Roskomnadzor, the reason was the use of the platform for organizing terrorist activities. The agency says that the process of restricting Snapchat's work has already begun on October 10.
In addition, Apple's FaceTime service has been blocked in Russia. Roskomnadzor confirmed on December 4 that restrictions on the video and audio calling service were imposed in connection with the commission of various crimes against Russian citizens.
Thus, both Snapchat and FaceTime are officially included in the list of restricted foreign services in the country.