10 Yanvar 2025 22:34
Qərar Tula Mərkəzi Rayon Məhkəməsi tərəfindən qəbul edilib. Buna səbəb LGBT* təbliğatı olub. Məlum olub ki, platformada göy qurşağı naxışlı bilərziklər və digər aksessuarlar satılır. Məhkəmənin fikrincə, belə mallar Rusiya Federasiyası vətəndaşlarının mənəvi, mənəvi, əqli və fiziki inkişafına və sağlamlığına mənfi təsir göstərir.
“Axtarış çubuğuna ‘LGBT BRACELET’ daxil etdikdən sonra bizi LGBT atributları olan məhsulların seçiminin təqdim olunduğu [ru.shein.com] səhifəsinə aparırıq”, – məhkəmə bildirib.
Sifarişin verilməsi prosesini təfərrüatlandıraraq, "saytın strukturu bilərzikləri sifariş etməyə imkan verir" qənaətinə gəlib.

10 January 2025 22:34
The decision was made by the Tula Central District Court. The reason for this was LGBT* propaganda. It turned out that the platform sells bracelets and other accessories with rainbow patterns. According to the court, such goods have a negative impact on the moral, spiritual, mental and physical development and health of citizens of the Russian Federation.
“After entering ‘LGBT BRACELET’ in the search bar, we are taken to the page [ru.shein.com], where a selection of products with LGBT attributes is presented,” the court said.
Detailing the ordering process, it concluded that “the structure of the site allows you to order bracelets.”