14 Noyabr 2023 20:33
Sahibkarlıq ekosisteminə rəhbərlik edən FinTex və insurtech şirkəti olan Tenity bu gün Avropa və Asiyada yerləşən qərargahı ilə müqavilə bağlayaraq Hackquarters-ı tam satın aldığını elan edib. Hackquarters London və İstanbulda yerləşən fintech ekosistemində güclü iştiraka malik uzunmüddətli startap sürətləndiricisi və korporativ innovasiya tərəfdaşıdır.
Birləşdirilmiş innovasiya ekosistemi Avropa və Asiyada 6 mərkəzi əhatə edəcək, 70-ə yaxın korporativ tərəfdaş, 1100-dən çox məzun olan startap (ümumilikdə 1 milyard dollardan çox toplanmış), 150-dən çox startap proqramı, 1000+ güclü mentor şəbəkəsi, 230-dan çox şirkətlə işləyəcək.
Bu strateji satınalma şirkətin böyümə strategiyasında mühüm addımdır və innovasiya proqramının çatdırılmasında və coğrafi əhatədə güclü sinerji yaratmağı vəd edir.
Şirkət startaplara daha geniş imkanlar və daha geniş coğrafi əhatə təmin edən zənginləşdirilmiş şəbəkə təklif edəcək.
Müəssisələr təkmil tərəfdaşlar şəbəkəsindən, hərtərəfli innovasiya həllərindən və geniş startap ekosistemindən faydalanacaqlar.
Tenity şirkətinin baş direktoru və həmtəsisçisi Andreas İtenə görə “Avropadakı korporativ sürətləndiricilər və inkubatorlar bir çox cəhətdən parçalanıb və düzgün tərəfdaş axtaran korporasiyalar üçün unikal problemlər yaradır. Hackquarters-ın alınması ilə biz ekosistemimiz və tərəfdaşlarımız üçün əlavə dəyər yaratmaq üçün əla fürsət görürük. Biz birlikdə coğrafiyalar arasında sinerji yarada, biliklərin ötürülməsini təşviq edə və güclü şəbəkə effekti yarada bilərik. Biz inanırıq ki, Hackquarters bu məqsədlərə çatmaq üçün mükəmməl tərəfdaşdır”.
Hackquarters-ın təsisçisi və baş direktoru Kaan Akın Tenity-də İdarəedici Partnyor kimi liderlik roluna keçəcək. O öz ifadəsində belə qeyd edib: "Mən Tenity-yə qoşulmaqdan və ortaq vizyonumuzu irəlilətməyə davam etməkdən həyəcanlıyam. Birgə gücümüz korporativ tərəfdaşlarımıza və startaplarımıza innovativ həlləri sürətləndirmək üçün fantastik fürsət təqdim edir”.

Tenity, a FinTex and insurtech company leading the entrepreneurial ecosystem, announced today that it has fully acquired Hackquarters in an agreement with headquarters in Europe and Asia. Hackquarters is a long-term startup accelerator and corporate innovation partner with a strong presence in the fintech ecosystem based in London and Istanbul.
The combined innovation ecosystem will include 6 hubs in Europe and Asia, around 70 corporate partners, more than 1,100 graduate startups (collectively raising more than $1 billion), more than 150 startup programs, 1,000+ strong mentor networks, more than 230 will work with many companies.
This strategic acquisition is an important step in the company's growth strategy and promises to create strong synergies in innovation program delivery and geographic coverage.
The company will offer startups an enriched network that provides greater opportunities and wider geographic coverage.
Enterprises will benefit from an advanced network of partners, comprehensive innovation solutions and a broad startup ecosystem.
According to Andreas Iten, CEO and co-founder of Tenity, “Corporate accelerators and incubators in Europe are fragmented in many ways, creating unique challenges for corporations looking for the right partner. With the acquisition of Hackquarters, we see a great opportunity to create additional value for our ecosystem and partners. Together we can create synergies across geographies, promote knowledge transfer and create a powerful network effect. We believe that Hackquarters is the perfect partner to achieve these goals."
Kaan Akın, founder and CEO of Hackquarters, will move into a leadership role at Tenity as Managing Partner. He said in his statement: "I am excited to join Tenity and continue to advance our shared vision. Our combined strength provides a fantastic opportunity to accelerate innovative solutions for our corporate partners and startups."