Tesla Cybertruck Toyota Corolla ilə toqquşub
Tesla Cybertruck-ın ilk qəzası Toyota Corolla ilə baş verib. 17 yaşlı sürücünün idarə etdiyi "Toyota Corolla" ilə toqquşan 2023-cü il model Tesla Cybertruck-un qəzası yüngül xəsarətlərlə nəticələnib.
Qəzada yalnız Cybertruck sürücüsünün yüngül xəsarət aldığı bildirilib. Həmçinin, nəqliyyat vasitəsinin avtonom rejimdə olmadığı və havanın yağışlı olduğu açıqlanıb. Qəzanın baş verdiyi Kaliforniyada “Toyota Corolla”nın ön hissəsində ciddi zədələrin olduğu yayımlanan şəkillərdə müşahidə edilib. Ancaq toqquşmanın əsas məqamını görmək mümkün deyil. Buna görə də avtomobilin qarşı tərəfində nə qədər ziyanın olduğu bəlli deyil.

Tesla Cybertruck collided with Toyota Corolla
The first Tesla Cybertruck accident happened with a Toyota Corolla. A 2023 model Tesla Cybertruck collided with a Toyota Corolla driven by a 17-year-old driver resulting in minor injuries.
It was reported that only the Cybertruck driver was slightly injured in the accident. Also, it was announced that the vehicle was not in autonomous mode and the weather was rainy. In California, where the accident took place, it was observed in the published pictures that the front part of Toyota Corolla had serious damage. But it is impossible to see the main point of the collision. Therefore, it is not clear how much damage there is to the opposite side of the car.