“Threads” istifadəçilərinin sayı aylıq 100 milyona çatır
“Threads”in sahibi Mark Zukerberq bildirib ki, 2023-cü ilin iyul ayının əvvəlində sosial şəbəkənin istifadəyə verildiyi vaxtdan təxminən 100 milyon aylıq aktiv istifadəçi toplayıb. O, “trayektoriyadan çox məmnun olduğunu” söyləyib.
“Threads” tətbiqi 6 iyul 2023-cü ildə istifadəyə verilib və bir neçə gün ərzində 100 milyondan çox istifadəçi qeydiyyatdan keçib. Lakin tezliklə sosial şəbəkə gündəlik aktiv istifadəçilərini itirməyə başlayıb. “Sensor Tower” analitiklərinin fikrincə, buraxılışdan iki həftə sonra onların sayı 70% azalıb.
Avqust ayında “Threads”in veb-versiyası bütün istifadəçilər üçün istifadəyə verilib. Oktyabr ayı üçün sosial şəbəkə yazıların redaktəsi, bəyənilən yazıları olan lent, məzmun axtarışı və digər funksiyaları təklif edir. Oktyabrın 26-da “Threads” GIF-lər və sorğular üçün dəstək əlavə etdiyini açıqlayıb.

The number of "Threads" users reaches 100 million per month
Mark Zuckerberg, the owner of "Threads", said that since the launch of the social network in early July 2023, it has collected about 100 million monthly active users. He said that he was "very satisfied with the trajectory".
The Threads app was launched on July 6, 2023, and more than 100 million users signed up within days. But soon the social network began to lose its daily active users. According to "Sensor Tower" analysts, two weeks after the release, their number decreased by 70%.
In August, the web version of Threads was launched for all users. For October, the social network offers post editing, a feed with liked posts, content search and other features. On October 26, Threads announced that it had added support for GIFs and polls.