TikTok başqa bir ölkədə daha qadağan olunub
TikTok populyarlığı və istifadəçi sayı ilə diqqət çəkən sosial media platforması olsa da, sui-istifadə səbəbilə bir çox ölkədə qadağan olunmağa davam edir. Nepal da TikTok-u qadağan edən ölkələrə qoşulub. Nepalın Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Naziri Rekha Sharma TikTok-un ictimai harmoniyanı pozduğunu və sui-istifadə hallarına nəzarət üçün tələbatın artdığını bildirib. O, qadağanın bazar ertəsi Nazirlər Kabinetinin iclasında qəbul edildiyini açıqlayıb.
Bildirilib ki, Nepalda son 4 ildə TikTok ilə bağlı 1600-dən çox kibercinayət hadisəsi qeydə alınıb. Bununla belə, qadağa qərarı tənqidlərə səbəb olub, çünki bir çox insan digər sosial media platformalarında da arzuolunmaz məzmunun olduğunu və tənzimləmənin aparılmalı olduğunu iddia edib. TikTok-un Nepaldakı qadağası platformanın bütün dünyada qarşılaşdığı tənzimləmə və qadağa problemlərini bir daha gündəmə gətirir.

TikTok has been banned in another country
Although TikTok is a social media platform notable for its popularity and number of users, it continues to be banned in many countries due to abuse. Nepal has also joined the countries that have banned TikTok. Nepal's Minister of Communications and Information Technology, Rekha Sharma, said that TikTok was disrupting social harmony and there was a growing demand to control abuses. He announced that the ban was adopted at the meeting of the Cabinet of Ministers on Monday.
It was reported that more than 1600 cases of cybercrime related to TikTok were registered in Nepal in the last 4 years. However, the ban has drawn criticism as many have argued that other social media platforms also contain objectionable content and should be regulated. TikTok's ban in Nepal once again brings to the fore the regulatory and banning issues the platform faces around the world.