Ülviyyə Mehralıyeva “INMerge Ventures”ın İdarəedici Partnyoru təyin edilib
Ülviyyə Mehralıyeva “PAŞA Holdinq” MMC-də “INMerge Ventures”da İdarəedici Partnyor və İnnovasiya tədbirləri meneceri vəzifəsinə təyin olunub.
2024-cü il tarixində PAŞA Holding-in təşkilatçılığı ilə INMerge innovasiya sammiti zamanı yeni INMerge Vençur kapital fondu təsis edilib. Fonddan investisiyaların Qafqaz və Mərkəzi Asiya, Mərkəzi və Şərqi Asiya, eləcə də Yaxın Şərq və Şimali Afrika regionlarından olan startaplara yönəldilməsi planlaşdırılırdı. Fondun təsisçiləri arasında PASHA Innovations, İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi, Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti və Trendyol Qrupu yer alır.
Ülviyyə Mehralıyevaya Azərbaycan Dövlət Neft Fondunda bir sıra vəzifələrdə çalışıb. O, 2024-cü ilin aprel ayından indiyə kimi Fondda İcraçı direktorun ofisinin Strateji kommunikasiya şöbəsinin müdiri olub. Həmçinin Ülviyyə Mehralıyeva ADA Universitetində layihə idarəçiliyi üzrə müəllim kimi fəaliyyət göstərir.
Təhsili üzrə 2010-2012-ci illərdə ADA Universitetində Beynəlxalq Münasibətlər və Diplomatiya magistratura təhsili alıb, 2006-2010-cu illərdə isə Prezident yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasında İnzibati İdarəetmə bakalavr proqramını bitirib.

20 October 2025 14:26
Ulviyya Mehraliyeva has been appointed Managing Partner and Innovation Events Manager at INMerge Ventures at PASHA Holding LLC.
A new INMerge Venture Capital Fund was established during the INMerge innovation summit organized by PASHA Holding in 2024. The fund was planned to invest in startups from the Caucasus and Central Asia, Central and East Asia, as well as the Middle East and North Africa regions.
Ulviyya Mehraliyeva has held a number of positions at the State Oil Fund of Azerbaijan. Since April 2024, she has been the Head of the Strategic Communications Department of the Executive Director’s Office at the Fund. Ulviyya Mehraliyeva also works as a lecturer in project management at ADA University.
In terms of education, she received a master’s degree in International Relations and Diplomacy from ADA University in 2010-2012, and completed a bachelor’s degree in Administrative Management at the Academy of Public Administration under the President in 2006-2010.
In 2024, a new INMerge Venture Capital Fund was established during the INMerge Innovation Summit organized by PASHA Holding. No information has been released about the fund’s activities yet.