“United Payment” MMC, Ölkədə ilk Elektron Pul Təşkilatı lisenziyasını alan şirkətlərdən biri oldu
Azərbaycan Repsublikasının Ödəniş xidmətləri və ödəniş sistemləri haqqında Qanununa əsasən, Azərbaycan Repsublikasının Mərkəzi Bankının müvafiq tələblərinə uyğun olaraq ilk Elektron Pul Təşkiları lisenizyasını alan şirkətlərdən biri də “United Payment” MMC oldu. “United Payment” 2020-ci ildən Azərbaycanda təsis edilməyə başlamış və 2021-ci ildən qeydiyyatdan keçərək Ödəniş aqreqatoru fəaliyyətinə və elektron kommersiya fəaliyyətlərinə başlamışdır. Bununla yanaşı, 2022-ci ilin Yanvar ayından etibarən Türkiyədən Azərbaycana beynəlxalq ödənişlərin təchiz edilməsi xidmətini təqdim etməyə başlamış, daha sonra digər ölkələrdən də Azərbaycan istiqamətinə beynəlxalq ödənişlər xidmətini təmin etməyə davam etmişdir. 2 850 000 Manat tam ödənilmiş Nizamnamə Kapitalı ilə, ölkədə ən iri həcmli nizamnamə kapitalına sahib olan fintek təşkilatı kimi, ölkənin maliyyə inklyuzivliyinin artması, rəqəmsal ödəniş kanallarının genişlənməsi və nəğdsiz ödəniş vərdişlərinin inkişaf etdirilməsi istiqamətində fəaliyyət göstərməkdədir.
Elektron Pul Təşkilatı lisenziyasını alqıqdan sonra, “United Payment” MMC ilk olaraq, Türkiyədə məhşur olan “TURAN” mobil tətbiqini ödəniş xidməti istifadəçilərinin xidmətinə təqdim edəcəkdir. Növbəti etaplarda, qardaş Türkiyənin uğurlu təcrübəsinə və Azərbaycan Respublikasnın Mərkəzi Bankının yönləndirməsinə uyğun olaraq, FaaS (fintech as a service) modeli ilə, dayanıqlı və təhlükəsiz elektron pul (elektron cüzdan) xidmətlərinin digər təsərrüfat subyektlərinə də təqdim edilməsini planlaşdırır. Bununla da, prudensial çərçivələrdə idarə edilən, innovativ və təhülkəsiz maliyyə texnologiyaları həllərini digər korporativ müştərilərinə dayanıqlı şəkildə təqdim etməklə, Azərbaycanda yeni ödəniş alətlərinin genişlənməsinə və nəğdsiz hesablaşmaların inkişaf etdirilməsinə öz töhvəsini verəcəkdir.
United Payment MMC-nin təqdim etdiyi xidmətlərin siyahısı:
• Özünüzün internet səhifənizdən və yaxud mobil tətbiqinizdən birbaşa sizə özəl hazırlanmış olan ödəniş səhifənizin açılması və ödənişərin və kredit ödənişlərinin o səhifədən icra olunması
• Bir API (üzərindən texniki integrasiya) bütün növ yerli və xarici bank kartları vasitəsilə ödənişlərin və kredit ödənişlərinin alınması
• İstədiyiniz bank kartının hesabına və yaxud kartı olmayan müştərinizin  mobil nömrəsinə Cash by Code (sms-lə kod) göndərmək vasitəsilə vəsaitin qaytarılması
• Bütün Ödəniş Terminalları (Milli Ön, E-manat, Kassam, ExpressPay və Katech) və elektron cüzdanlar (E-pul, Portmanat və s.) vasitəsilə ödənişin və kredit ödənişlərinin alınması imkanı
• Hər bir müştəri profilinizdə istənilən bank kartının yaddaşda saxlanılması imkani (beləliklə müştəri növbəti ödənişi zamanı yeni kart məlumatlarını daxil etmir)
• Məbləğlərin tam və ya hissəli geri qaytarılması imkani (Refund və Partial refund)
• Təkrarlanan (abunəlik) ödəniş imkanları
• Tam təhlükəsiz ödəniş platformasının fəaliyyətinin təminatı
• Pay By Link xidməti vasitəsilə, istənilən kommunikasiya kanalı üzərindən, heç bir texniki inteqrasiya etmədən (SMS, Whatsap, Telegram, Sosial Media kanalları, Mail və s..) çox rahat ödəniş imkanı
• QR Kodla ödəniş imkanı
• Woocommerce plugin inteqraiysa imkanı
• Preauthorisation metodu vasitəsilə ödəniş imkanı (müəyyyən məbləğin tutulması və daha sonra istifadə olunan məbləği çıxmaqla, qalan hissənin müştəriyə qaytarılması)
• İstəsəniz WEB vasitəsilə, istəsəniz Mobil Tətbiq vasitəsilə, sizə özəl yaradılmış müştəri profilindən hesabatlılıq və ödənişlərin idarə olunması imkanı
• Maliyyə üzləşmələri və bütün hesabatlılığın bizim tərəfimizdən təmin edilməsi
• Peşəkar komandamız tərəfindən 7/24 müştəri xidməti
• Mobil POS xidməti (TapToPhone) xidməti (birbaşa əməliyyatların həlli zamanı artıq POS terminal daşımalarına ehtiyac qalmayacaq)
Xidmətlərimizdən faydalanmaq üçün +994512016926, +994124880838 nömrələrinə zəng etməyiniz və yaxud [email protected] ünvanına mail yazmağınız kifayətdir.

"United Payment" LLC became one of the companies that received the first Electronic Money Institution license in the country
23 May 2024 17:17
3478 views
According to the Law of the Republic of Azerbaijan on Payment Services and Payment Systems, United Payment LLC was one of the companies that received the first Electronic Money Institutions license in accordance with the relevant requirements of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan. "United Payment" was founded in Azerbaijan in 2020 and registered as a Payment aggregator and started e-commerce activities in 2021. Besides, from January 2022, it started providing the service of supplying international payments from Turkey to Azerbaijan, and then continued to provide the service of international payments to Azerbaijan from other countries. With 2,850,000 Manat fully paid-up Charter Capital, as a fintech organization with the largest charter capital in the country, it is operating in the direction of increasing the country's financial inclusion, expanding digital payment channels and developing cashless payment habits.
After receiving the Electronic Money Authority license, "United Payment" LLC will be the first to offer the popular mobile application "TURAN" to the service of payment service users in Turkey. In the next stages, the brother plans to provide stable and secure electronic money (electronic wallet) services to other economic entities with the FaaS (fintech as a service) model, in accordance with the successful experience of Turkey and the direction of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan. With this, it will contribute to the expansion of new payment instruments and the development of cashless settlements in Azerbaijan by providing sustainable, innovative and safe financial technology solutions managed in prudential frameworks to other corporate clients.
List of services provided by United Payment LLC:
• Opening your specially prepared payment page directly from your website or mobile application and making payments and credit payments from that page
• Receiving payments and credit payments through all types of local and foreign bank cards through an API (technical integration).
• Return of funds by sending Cash by Code (code by SMS) to the account of the desired bank card or to the mobile number of your client who does not have a card
• Ability to receive payment and credit payments through all Payment Terminals (Milli Front, E-manat, Kassam, ExpressPay and Katech) and electronic wallets (E-pul, Portmanat, etc.)
• The ability to save any bank card in your customer profile (so the customer does not enter new card data during the next payment)
• Possibility of full or partial refund (Refund and Partial refund)
• Recurring (subscription) payment options
• Ensuring the operation of a fully secure payment platform
• Very convenient payment option through the Pay By Link service, through any communication channel, without any technical integration (SMS, WhatsApp, Telegram, Social Media channels, Mail, etc.)
• Ability to pay with QR Code
• Ability to integrate Woocommerce plugin
• Possibility of payment through the preauthorization method (deducting a certain amount and then deducting the amount used, returning the remaining part to the customer)
• Accountability and payment management from a customer profile created for you, either through the WEB or through the Mobile Application
• Financial commitments and all accountability provided by us
• 24/7 customer service by our professional team
• Mobile POS service (TapToPhone) service (there will be no need to carry POS terminals anymore during the settlement of direct transactions)