29 Yanvar 2025 13:42
X (əvvəllər Twitter) şirkətinin baş direktoru Linda Yakkarino Visa ilə X Money arasında tərəfdaşlığı elan edib. Bu tərəfdaşlıq istifadəçilərə X platformasında cüzdanları doldurmağa, p2p köçürmələr etməyə və pul çıxarmağa imkan verəcək.
CNBC-nin mənbələrinə əsasən, X şirkəti xidmətin 2025-ci ilin ilk rübündə işə salınmasını planlaşdırır. Mənbə bildirib ki, X gələcəkdə digər maliyyə tərəfdaşlarını da cəlb edə bilər.
The Verge qeyd edir ki, xidmət artıq ABŞ-ın 41 ştatında pul köçürmələri üçün lisenziya alıb.
2023-cü ildə keçirilən bir iclasda X-in sahibi İlon Mask bildirmişdi ki, X platforması "rəqəmsal bank" kimi fəaliyyət göstərəcək. O demişdi: "Pul, qiymətli kağızlar, nə istəsəniz – hamısı bizim platformamızda olacaq. Mən sadəcə dostunuza 20 dollar göndərməkdən danışmıram. Bu, ümumiyyətlə, bank hesablarına ehtiyac qalmamasından bəhs edir."

29 January 2025 13:42
Linda Yakcarino, CEO of X (formerly Twitter), announced a partnership between Visa and X Money. This partnership will allow users to top up wallets, make p2p transfers and withdraw funds on the X platform.
According to CNBC, X plans to launch the service in the first quarter of 2025. The source said that X may attract other financial partners in the future.
The Verge notes that the service has already received a license for money transfers in 41 US states.
At a meeting in 2023, X’s owner Elon Musk said that the X platform would operate as a “digital bank”. He said: “Money, securities, whatever you want - it will all be on our platform. I’m not just talking about sending $20 to your friend. This is about not needing a bank account at all.”