Yerli Startap PolyDream "White Desert" Oyunu Üçün $500,000 İnvestisiya əldə edib
PolyDream Studio, Azərbaycanda fəaliyyət göstərən oyun inkişafı startapı, iddialı ilk şəxs atıcı (FPS) layihəsi "White Desert" üçün $500,000 məbləğində əlavə investisiya aldığını elan etdi. Bu maliyyə dəstəyi startapın "White Desert" ilə bağlı geniş planlarını həyata keçirməyə və oyunun hazırlanma prosesini sürətləndirməyə imkan yaradacaq.
"White Desert" oyunçuları müharibədən sonrakı Misir mühitinə aparır. Burada iki rəqib qrup bölgənin nəzarəti uğrunda mübarizə aparır. Oyun sadə döyüşlə məhdudlaşmır; güclü hekayəyə əsaslanan bu təcrübədə oyunçular gizlənmə (stealth), döyüş (action) və məntiq tapşırıqlarını (puzzle-solving) birləşdirən cəlbedici bir geympley yaşayacaqlar. PolyDream Studio-nun əsas hədəfi, qlobal oyun bazarında fərqlənən, keyfiyyətli bir məhsul təqdim etməkdir.
2022-ci ildə yaradılan PolyDream Studio qısa müddət ərzində sənayedə əhəmiyyətli nailiyyətlər göstərib. Startap hələ elə həmin 2022-ci ildə $4 milyon qiymətləndirmə ilə ilkin investisiya almışdı. Bu rəqəm, investorların PolyDream-in gələcək potensialına erkən inamını əks etdirirdi. Yeni cəlb edilmiş $500,000 vəsait isə həm studiyanın bacarıqlarına, həm də "White Desert" layihəsinə olan böyük marağı bir daha təsdiqləyir. Bu maliyyə dəstəyi PolyDream Studio-nun beynəlxalq miqyasda böyümək istəyini göstərir.

02 October 2025 13:22
PolyDream Studio, a game development startup based in Azerbaijan, has announced that it has received an additional $500,000 investment for its ambitious first-person shooter (FPS) project, White Desert. This funding will enable the startup to execute its broader plans for White Desert and accelerate the game’s development process.
White Desert transports players to a post-war Egyptian environment, where two rival factions compete for control of the region. The game goes beyond simple combat; players will experience an engaging gameplay that combines stealth, action, and puzzle-solving, all built around a strong narrative. PolyDream Studio’s primary goal is to deliver a high-quality product that stands out in the global gaming market.
Founded in 2022, PolyDream Studio has quickly achieved significant milestones in the industry. The startup received its first investment in the same year, valued at $4 million, reflecting investors’ early confidence in PolyDream’s potential. The newly secured $500,000 further underscores both the studio’s capabilities and the growing interest in the White Desert project. This financial support demonstrates PolyDream Studio’s ambition to expand internationally.