Amazon Kuryerlər üçün “Ağıllı” Eynəklər Hazırlayır
Amazon kuryerlər üçün “ağıllı” eynəklər hazırlayır – bu eynəklər onların binalar arasında daha asan naviqasiya etməsinə və müştərinin ünvanına tez çatmasına kömək edəcək. Reuters-ə istinadən verilən məlumata görə, eynəklər kuryerlərə ev və ya mənzilə aparan mərhələli marşrutu göstərəcək. Eynəklər kuryerə hansı mərtəbədə dayanmalı olduğunu, harada dönmək lazım olduğunu və bağlı darvazalar kimi maneələrin olduğu yerləri göstərəcək.
Bu texnologiya kuryerlərə vaxt qazanmağa kömək edə bilər. Amazon-un hazırda bu texnologiyanı tam işləyəcək vəziyyətə gətirməsi üçün yüngül, uzunmüddətli işləyə bilən bir batareya hazırlaması üzərində iş apardığı bildirilir. Bundan əlavə, Amazon kuryerlərin bu eynəkləri taxmalarını təmin etmək üçün müəyyən strategiyalar hazırlamalıdır, çünki bu, ehtimal ki, tələb ediləcək bir avadanlıq olacaq.
Reuters-in məlumatına görə, bu layihənin müvəffəqiyyətlə həyata keçirilməsi üçün Amazon-un hər bir ev və binaya aparan yolların, səkilərin, kənarların və digər detallı məlumatların toplanmasına illər sərf etməsi tələb oluna bilər. Layihənin yekun olaraq reallaşdırılıb-reallaşdırılmayacağı hələ dəqiq deyil və istənilən an təxirə salına bilər.

Amazon Develops 'Smart' Glasses for Couriers
Amazon is developing "smart" glasses for couriers - these glasses will help them navigate between buildings more easily and get to the customer's address faster. According to Reuters, the glasses will show couriers a step-by-step route to a house or apartment. The glasses will show the courier on which floor to stop, where to turn and where there are obstacles such as closed gates.
This technology can help couriers save time. Amazon is reportedly working on a lightweight, long-lasting battery to make this technology fully operational. In addition, Amazon should develop some strategies to ensure that couriers wear these glasses, as this will likely be a required piece of equipment.
According to Reuters, the project could require Amazon to spend years collecting detailed information about the roads, sidewalks, curbs and other roads leading to each home and building. It is not yet clear whether the project will finally be realized and it could be postponed at any time.