Amsterdam rəsmilərinə Telegram-dan istifadə qadağan edilib
Amsterdam bələdiyyəsi tətbiqdə casusluq və kriminal fəaliyyət riskini əsas gətirərək dövlət qulluqçularına Telegram messencer proqramından iş telefonlarında istifadə etməyi qadağan edib.
Bu barədə şəhərin informasiya siyasəti məsələləri ilə məşğul olan şəhər şurasının üzvü Aleksandr Şoltes bildirib. Qadağa aprelin sonunda tətbiq edilib, lakin bu barədə məlumat son vaxtlara qədər açıqlanmayıb.
Scholtesə görə, Telegram "hakerlər, kibercinayətkarlar və narkotik alverçiləri üçün sığınacaq"dır ki, bu da Amsterdamdakı səlahiyyətlilər arasında narahatlıq yaradıb. Maraqlıdır ki, Hollandiyanın digər bələdiyyələri hələ də Telegram-dan istifadəyə oxşar qadağalar tətbiq etməyiblər.

Amsterdam officials banned from using Telegram
The municipality of Amsterdam has banned civil servants from using the Telegram messenger on their work phones, citing the risk of espionage and criminal activity in the application.
Alexander Sholtes, a member of the city council, who deals with the city's information policy, said this. The ban was implemented at the end of April, but information about it was not released until recently.
According to Scholtes, Telegram is a "haven for hackers, cybercriminals and drug traffickers," which has raised concerns among authorities in Amsterdam. Interestingly, other municipalities in the Netherlands have not yet imposed similar bans on the use of Telegram.