Azərbaycan Gürcüstanla kibertəhlükəsizlik üzrə Anlaşma Memorandumu imzalayıb
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi (RİNN) yanında Elektron Təhlükəsizlik Xidməti (ETX) və Gürcüstanın Ədliyyə Nazirliyi yanında Rəqəmsal İdarəetmə Agentliyi arasında informasiya təhlükəsizliyi və kibertəhlükəsizlik sahəsində Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
RİNN-ə istinadən xəbər verir ki, sənəd tərəflər arasında informasiya təhlükəsizliyi, məlumat və təcrübə mübadiləsi istiqamətində birgə fəaliyyəti nəzərdə tutur.
ETX ölkə Prezidentinin 28 avqust 2023-cü il tarixli sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “İnformasiya təhlükəsizliyi və kibertəhlükəsizliyə dair 2023-2027-ci illər üçün Strategiya”sının icrasına uyğun olaraq digər ölkələrin CERT-ləri və oxşar qurumları ilə əməkdaşlığın qurulması istiqamətində fəaliyyətini davam etdirir.

Azerbaijan signed a Memorandum of Understanding with Georgia on cyber security
A Memorandum of Understanding in the field of information security and cyber security has been signed between the Electronic Security Service (ESS) under the Ministry of Digital Development and Transport and the Digital Management Agency under the Ministry of Justice of Georgia.
Referring to RINN, the document envisages joint activity between the parties in the direction of information security, exchange of information and experience.
In accordance with the implementation of the "Strategy for information security and cyber security for 2023-2027" approved by the decree of the President of the country dated August 28, 2023, ETX continues its activities in the direction of establishing cooperation with CERTs and similar institutions of other countries.