Azərbaycanda kiber risklərin sığortası başladı
Azərbaycan Mərkəzi Bankı “Meqa Sığorta” ASC-nin “Kiber risklərin sığortası” Qaydalarını təsdiq edib və bununla da şirkət Azərbaycanda Kiber risklərdən sığorta təminatı verməyə icazə almış ilk sığorta şirkəti olub.
Şirkətin ictimaiyyətlə əlaqələr xidmətindən verilən məlumata görə, “Kiber Sığorta” layihəsi şirkətin uzun müddətdir ki, üzərində çalışdığı, təkrarsığorta partnyorları ilə razılaşdırdığı və korporativ müştərilərinə təqdim edəcəyi yeni sığorta məhsuludur.
Kiber sığorta təminatı müəssisə və təşkilatları informasiya təhlükəsizliyi risklərindən qorumaq üçün mühüm bir vasitədir. Rəqəmsal təhlükələrin daha çox yayıldığı müasir dünyada bu sığorta növü haker hücumları, məlumatların itirilməsi, məxfi məlumatların sızması və digər kibertəhlükələrlə bağlı itkilərin qarşısını almağa kömək edir.
Kiber sığorta məhsulunun qiyməti şirkətin dövriyyəsi, əməkdaş sayı, fəaliyyət göstərdiyi sahə, mövcud olan informasiya və kibertəhlükəsizlik səviyyəsi və digər amillərdən asılı olaraq dəyişir.
Məhsul haqqında daha ətraflı məlumat almaq və onlayn müraciət üçün https://meqasigorta.az/apply linkinə keçid edə bilərsiniz.
Qeyd edək ki, “Meqa Sığorta” ASC 2010-cu ildən fəaliyyət göstərir və hüquqi və fiziki şəxslərə 35 növ könüllü və icbari sığorta məhsulları, eləcə də 100% səhmdarı olduğu “Meqa Həyat Sığorta” ASC vasitəsi ilə həyat sığortası üzrə sığorta xidmətləri göstərir. Şirkət sığorta yığımlarının, sığorta ödənişlərinin və məcmu kapitalının həcminə görə sığorta bazarının lider şirkətlərindən biridir.

Insurance of cyber risks has started in Azerbaijan
The Central Bank of Azerbaijan has approved the "Cyber ​​risk insurance" Regulations of "Megha Sigorta" OJSC, and thus the company became the first insurance company in Azerbaijan to receive permission to provide insurance against cyber risks.
According to the information provided by the company's public relations service, the "Cyber ​​Insurance" project is a new insurance product that the company has been working on for a long time, agreed with its reinsurance partners and will present to its corporate clients.
Cyber ​​insurance coverage is an important tool to protect enterprises and organizations from information security risks. In today's world where digital threats are more prevalent, this type of insurance helps prevent losses related to hacking attacks, data loss, confidential information leaks and other cyber threats.
The price of the cyber insurance product varies depending on the turnover of the company, the number of employees, the field of activity, the level of information and cyber security available and other factors.
To get more detailed information about the product and to apply online, you can link to https://megasigorta.az/apply.
It should be noted that Mega Insurance OJSC has been operating since 2010 and provides 35 types of voluntary and compulsory insurance products to legal and natural persons, as well as life insurance insurance services through Mega Hayat Sigorta OJSC, of ​​which it is a 100% shareholder. The company is one of the leading companies in the insurance market in terms of the volume of insurance collections, insurance payments and total capital.