Azərbaycanlı mütəxəssisləri birləşdirən "Kiber Diaspora” yaradılır
AKTA informasiya texnologiyaları və kibertəhlükəsizlik üzrə ölkə xaricində çalışan həmyerlilərimizin "Kiber Diaspora" adlı icmasını yaradır.
"Kiber Diaspora" ölkə xaricində İT və kibertəhlükəsizlik sahəsində çalışan peşəkar həmyerlilərimizin qlobal miqyaslı virtual icması və şəbəkələşmə platforması olacaqdır.
Burada həmyerlilərimizin birgə fəaliyyətinin təşkili, beynəlxalq ekspertlərdən ibarət icmanın formalaşdırılması, sahə üzrə yeni trendlərin və əhəmiyyətli məsələlərin müzakirəsi nəzərdə tutulub. Bu platforma vasitəsilə xaricdə və ölkəmizdə yaşayan ekspertlər arasında təcrübə, bilik, məlumat paylaşılması mümkün olacaq və onlar arasında əməkdaşlıq təşviq ediləcəkdir.
Qeyd edək ki, 3-cü Milli Kibertəhlükəsizlik Forumunda kiber diasporanın görüşünün təşkili və tanınmış həmyerlilərimizin iştirakı ilə “Kiber Diaspora” panelinin keçirilməsi nəzərdə tutulub.
“Kiber Diaspora” barədə daha ətraflı məlumatı növbəti linkdən əldə etmək və qeydiyyatdan keçmək mümkündür.

AKTA creates a community called "Cyber Diaspora" of our compatriots working abroad on information technologies and cyber security.
"Cyber Diaspora" will be a global scale virtual community and networking platform of our compatriots working in the field of IT and cyber security abroad.
It is intended to organize the joint activities of our compatriots, to form a community of international experts, to discuss new trends and important issues in the field. Through this platform, it will be possible to share experience, knowledge, and information between experts living abroad and in our country, and cooperation between them will be encouraged.
It should be noted that at the 3rd National Cyber Security Forum, it is planned to organize a meeting of the cyber diaspora and hold a "Cyber Diaspora" panel with the participation of our well-known compatriots.