AzInTelecom bulud xidmətləri ilə növbəti beynəlxalq uğura imza atıb!
AZCON Holding şirkətlərindən olan "AzInTelecom" MMC dünyanın nüfuzlu texnologiya müsabiqələrindən olan "DCS Awards 2026"da uğurla təmsil olunub.
Şirkət "AZINCLOUD" platforması ilə "İlin bulud layihəsi" (Cloud Project of the Year)  nominasiyasında yüksək qiymətləndirilərək "runner up" (xüsusi fərqlənmə) statusunu qazanıb. Qaydalara əsasən, bu status yalnız texnoloji innovativliyi, etibarlılığı və yüksək göstəriciləri ilə fərqlənən layihələrə verilir.
Qeyd edək ki, "DCS Awards" hər il məlumat mərkəzləri, bulud xidmətləri və İT infrastrukturu üzrə dünyanın qabaqcıl texnologiya şirkətlərini və layihələrini müəyyən edir. Qlobal miqyasda rəqabətin yaşandığı və dünya telekommunikasiya liderlərinin yarışdığı müsabiqədə "AZINCLOUD"un fərqlənməsi “AzInTelecom”un İT infrastrukturunun beynəlxalq səviyyədə olduğunu göstərir.
“AZINCLOUD” haqqında
Azərbaycanın ilk ictimai bulud platforması olan “AZINCLOUD” “AzInTelecom” MMC-nin Avropanın qabaqcıl böyük bulud provayderi “Gcore” ilə əməkdaşlığı çərçivəsində yaradılıb. “AZINCLOUD” platforması istifadəçilərə yüksək səviyyəli məlumat təhlükəsizliyi, gücləndirilmiş kibermüdafiə, tam nəzarət edilə bilən infrastruktur və fasiləsiz texniki dəstək şəraiti yaradır.

AzInTelecom has achieved another international success with its cloud services!
"AzInTelecom" LLC, one of the AZCON Holding companies, was successfully represented at the "DCS Awards 2026", one of the world's most prestigious technology competitions.
The company was highly evaluated in the "Cloud Project of the Year" nomination with its "AZINCLOUD" platform and received the "runner up" status (special distinction). According to the rules, this status is awarded only to projects that are distinguished by technological innovation, reliability and high performance.
It should be noted that the "DCS Awards" annually identifies the world's leading technology companies and projects in data centers, cloud services and IT infrastructure. The distinction of "AZINCLOUD" in the competition, where there is global competition and world telecommunications leaders compete, shows that "AzInTelecom"'s IT infrastructure is at an international level.
About "AZINCLOUD"
The first public cloud platform of Azerbaijan, "AZINCLOUD", was created within the framework of the cooperation of "AzInTelecom" LLC with "Gcore", a leading European cloud provider. The “AZINCLOUD” platform provides users with a high level of data security, enhanced cyber protection, fully controllable infrastructure, and uninterrupted technical support.