“AzInTelecom” “Gcore” şirkəti ilə birgə “AzInCloud” platformasını təqdim etdi
Azərbaycan Nəqliyyat və Kommunikasiya Holdinqinin (AZCON) tərkibində fəaliyyət göstərən “AzInTelecom” MMC Avropanın ən böyük texnologiya şirkətlərindən olan “Gcore” şirkəti ilə birgə yeni “AzInCloud” platformasını təqdim edib.
Ötən gün Bakıda keçirilən tədbirlə “AzInTelecom” ilə Lüksemburqun “Gcore” şirkəti arasında tərəfdaşlıq rəsmən elan edilib. Tədbirdə hər iki şirkətin rəhbər heyəti, texnologiya sahəsindəki şirkətlərin təmsilçiləri və digər qonaqlar iştirak ediblər.
İştirakçıların diqqətinə çatdırılıb ki, “Gcore” şirkəti ilə tərəfdaşlıq çərçivəsində “AzInTelecom”a məxsus “AzInCloud” platformasında müasir alətlərlə təchiz olunmuş geniş “bulud” xidmətləri təqdim olunur. Müasir “bulud” texnologiyalarından faydalanmaq istəyən fərdi və korporativ müştərilər www.azincloud.az veb-saytı vasitəsilə bu xidmətlərə anında çıxış əldə edə bilirlər. Hazırda aktiv şəkildə fəaliyyət göstərən platformada istifadəçilərə rahat idarəetmə, geniş əməliyyat sistemi seçimləri, “bulud” market, monitorinq xidməti və digər üstünlüklər təqdim olunur.
Tədbirdə məlumat verilib ki, “AzInCloud” ictimai “bulud” xidməti olaraq “istifadə etdiyin qədər ödə” modeli əsasında fəaliyyət göstərir. Portal hər kəs – hüquqi şəxslər, kiçik və orta bizneslər, fərdi sahibkarlar və fiziki şəxslər üçün əlçatandır. Xidmətdən yararlanmaq üçün istifadəçilər www.azincloud.az saytında qeydiyyatdan keçərək bank kartı ilə ödəniş edib xidmətlərdən yerindəcə yararlana bilərlər.
Qeyd edək ki, “Gcore” qlobal səviyyədə “bulud”, hostinq və kibertəhlükəsizlik həlləri təqdim edən beynəlxalq texnologiya şirkətidir. 2011-ci ildə yaradılan “Gcore”, Avropa, Şimali Amerika, Asiya və MDB ölkələrində geniş infrastruktura malikdir. Şirkətin əsas auditoriyası maliyyə sektoru, dövlət və korporativ müştərilərdir.

“AzInTelecom” jointly with “Gcore” company introduced the “AzInCloud” platform
“AzInTelecom” LLC, operating within the Azerbaijan Transport and Communication Holding (AZCON), has introduced the new “AzInCloud” platform together with “Gcore”, one of the largest technology companies in Europe.
The partnership between “AzInTelecom” and Luxembourg’s “Gcore” company was officially announced at an event held in Baku yesterday. The event was attended by the management of both companies, representatives of technology companies and other guests.
The participants were informed that within the framework of the partnership with “Gcore”, the “AzInCloud” platform owned by “AzInTelecom” provides a wide range of “cloud” services equipped with modern tools. Individual and corporate clients who want to benefit from modern “cloud” technologies can get instant access to these services through the website www.azincloud.az. The platform, which is currently actively operating, offers users convenient management, a wide range of operating system options, a “cloud” market, monitoring services and other advantages.
It was reported at the event that “AzInCloud” operates as a public “cloud” service based on the “pay as you use” model. The portal is available to everyone - legal entities, small and medium-sized businesses, individual entrepreneurs and individuals. To benefit from the service, users can register on the website www.azincloud.az, pay with a bank card and benefit from the services on the spot.
It should be noted that “Gcore” is an international technology company that provides “cloud”, hosting and cybersecurity solutions on a global level. Established in 2011, “Gcore” has extensive infrastructure in Europe, North America, Asia and the CIS countries. The company’s main audience is the financial sector, government and corporate clients.