Bakıda "Micro SaaS Hackathon" keçiriləcək
Google Developers Group Baku, Holberton School Azerbaijan və GoUP tərəfindən təşkil edilən, İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin dəstəyi ilə Micro SaaS Hakatonuna qoşulmağa hazır olun!
Bu hakaton texnologiya həvəskarları üçün yeni ideyalar yaratmaq, kod yazmaq və onları reallaşdırmaq üçün əla bir imkandır. Tədbir boyunca siz mentorlarla tanış olacaq, Micro SaaS konsepsiyalarını öyrənəcək və öz layihələrinizi inkişaf etdirəcəksiniz. Qalib komandalar ideyalarını real bir startapa çevirmək üçün mentor və investor dəstəyi alacaqlar.
Hakatonun Məqsədi
Hackathon çərçivəsində iştirakçılar mövcud SaaS proqramlarının bir və ya iki xüsusiyyətini götürərək, onları yeni bir niş üçün təkmilləşdirməli və əlavə dəyər yaratmalıdırlar.
Qalib olmaq üçün layihələr aşağıdakı meyarlara cavab verməlidir:
• Funksional prototip təqdim etmək (tədbir zamanı canlı hazırlanmalıdır).
• Faydaları aydın şəkildə izah etmək (məsələn, vaxta qənaət, xərclərin azaldılması).
• opendata.az portalından istifadə edərək MVP-ni gücləndirmək.
Micro SaaS Nədir?
Micro SaaS məhsulları spesifik istifadəçi qrupları üçün hazırlanmış, niş bazara yönələn proqram həlləridir. Onlar kiçik komandalar və fərdi sahibkarlar üçün ideal olmaqla yanaşı, sürətli bazara giriş imkanı yaradır. Buna görə də, hakatonlarda innovativ ideyaları reallaşdırmaq üçün əla bir seçimdir.
Tarix: 13-14 Sentyabr 2025
Məkan: Holberton School Azerbaijan, 89 Atatürk prospekti, Bakı
Komanda Tərkibi: 2-4 nəfər
Qeydiyyat üçün son tarix: 7 Sentyabr, 23:59. Hər iştirakçı fərdi qeydiyyatdan keçməli və komanda adını qeyd etməlidir.

Micro SaaS Hackathon in Baku
Get ready to join the Micro SaaS Hackathon, organized by Google Developers Group Baku, Holberton School Azerbaijan, and GoUP, and supported by the Innovation and Digital Development Agency.
This hackathon offers an excellent opportunity for tech enthusiasts to create new ideas and bring them to life. During the event, you will meet with mentors, learn about Micro SaaS concepts, and challenge yourself to develop your own projects. Winning teams will receive mentor and investor support to turn their ideas into real startups.
Key Details
Date: September 13-14, 2025
Venue: Holberton School Azerbaijan, 89 Ataturk Avenue, Baku
Team Size: 2-4 members
Registration Deadline: September 7, 23:59.
Link: https://lu.ma/zbfvsszx
Hackathon Objective
Participants are tasked with developing a Micro SaaS product by taking one or two features from an existing SaaS application and improving upon them for a new niche, creating added value.
To win, projects must meet the following criteria:
• Deliver a functional prototype built live during the event.
• Clearly articulate the benefits (e.g., time saved, cost reduction).
• Strengthen the project's MVP by using data from the opendata.az portal.
What is Micro SaaS?
Micro SaaS products are niche software solutions designed for specific user groups. They are perfect for small teams and solo founders, allowing for quick market entry and making them an excellent choice for creating innovative hackathon projects.