BANM tələbələri “Startupbootcamp”dan investisiya alıb
Bu gün Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbələri daha bir mühüm uğura imza atıb. BANM-ın “Agroficient” komandası “Startupbootcamp”ın kənd təsərrüfatı akselerasiyası proqramının final mərhələsinə yüksələrək 25,000 avro məbləğində investisiya qazanıb.
Komanda BANM-ın Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasının V kurs tələbələri Emil Hüseynli və Malik Sultanovdan ibarətdir. “Agroficient” layihəsinin elmi rəhbəri isə BANM-ın İnnovasiya və Tədqiqatlar Mərkəzinin böyük mühəndisi Elmar Əsgərzadədir.
1500-dən çox startapın iştirak etdiyi akselerasiya proqramında yalnız 30 startap seçilib və “Agroficient” komandası da bu uğurlu layihələr arasında yer alıb.

BHOS students receive investment from Startupbootcamp
Today, Baku Higher Oil School (BHOS) students have achieved another significant success. BHOS’s Agroficient team has advanced to the final stage of the Startupbootcamp agricultural acceleration program and received an investment of 25,000 euros.
The team consists of BHOS’s 5th year Petroleum Engineering students Emil Huseynli and Malik Sultanov. The scientific leader of the Agroficient project is Elmar Askerzade, a senior engineer at BHOS’s Innovation and Research Center.
Only 30 startups were selected in the acceleration program, in which more than 1,500 startups participated, and the Agroficient team was among these successful projects.