BƏƏ-də 280 milyon dollara e-spor adası tikiləcək
Abu Dabidə dəyəri 280 milyon dollar olan bir idman adası inşa ediləcək. Əbu-Dabi espor adasının tikintisinin elanı ilə dünyanın idman paytaxtı olmaq istəyir. İddialı layihəyə True Gamers espor klublarının qlobal şəbəkəsi rəhbərlik edir. Hazırda tikinti üçün lazımi maliyyənin təmin edilməsi üçün investorlarla danışıqlar aparılır.
Elektron idman adasında peşəkar məşq obyekti, ən müasir turnir qurğusu və məzmun yaratmaq imkanları olacaq. Adaya çatmağın mümkün yollarından biri PUBG oyununda olduğu kimi paraşütlə tullanmadır. Peşəkar və həvəsli komandalar maksimum nəticə əldə etmək üçün adada təlim proqramlarına, yüksək texnologiyalı kompüterlərə, xüsusi istirahət zonalarına və balanslaşdırılmış qidalanma proqramlarına çıxış əldə edəcəklər. Gələcək oyunçuların maarifləndirilməsi üçün uşaq e-idman düşərgələri də olacaq.
Adada dörd cazibə mərkəzi olacaq:
• Digital Tower – startap akseleratorlarını və animasiya studiyalarını yerləşdirəcək biznes mərkəzi;
• TG Arena beynəlxalq e-idman turnirlərinin, rəqəmsal sərgilərin və konfransların keçirilməsi üçün nəzərdə tutulmuş bina;
• GG Bootcamps – turnirlərə hazırlıq düşərgələri.
• GG Resort güclü kompüterlərlə təchiz olunmuş 200 otağı olan bütün qonaqlar üçün lüks otel. Oteldə spa, hovuz və çimərliklər olacaq.

An e-sports island will be built in the UAE for $280 million
A sports island worth 280 million dollars will be built in Abu Dhabi. Abu Dhabi wants to become the sports capital of the world with the announcement of the construction of an esports island. The ambitious project is led by the global network of True Gamers esports clubs. Currently, negotiations are underway with investors to secure the necessary financing for construction.
The esports island will feature a professional training facility, state-of-the-art tournament facilities and content creation capabilities. One possible way to reach the island is by skydiving, like in PUBG. Professional and enthusiastic teams will have access to on-island training programs, high-tech computers, dedicated relaxation areas and balanced nutrition programs to achieve maximum results. There will also be children's e-sports camps to educate future players.
The island will have four attractions:
• Digital Tower – a business center that will house startup accelerators and animation studios;
• TG Arena is a building intended for holding international e-sports tournaments, digital exhibitions and conferences;
• GG Bootcamps – tournament preparation camps.
• GG Resort is a luxury hotel for all guests with 200 rooms equipped with powerful computers. The hotel will have a spa, pool and beaches.