Bezos “Amazon”un $2 milyard dəyərində səhmlərini satıb
“Amazon”un qurucusu Ceff Bezos şirkətin təxminən 2 milyard dollar dəyərində səhmlərini satıb. Bu barədə “Forbes” jurnalı yazıb.
Bildirilib ki, Bezos fevralın 7 və 8-də 12 milyona yaxın səhm satıb. Hazırda sərvəti 196 milyard dollar olaraq qiymətləndirilən dünyanın ən varlı adamlarından biri iki ildən artıq müddətdə ilk dəfə aktivlərini satıb. Qeyd olunur ki, Bezos bu həftə səhmlərinin təqribən 1 faizi ilə ayrılıb.
Bezosun təxminən iki il əvvəl “Amazon”un rəhbəri postunu tərk etməsinə baxmayaraq, o, direktorlar şurasında qalıb. Ceff Bezos, həmçinin “Amazon”un 9,4 faizinə sahib olmaqla şirkətin ən böyük səhmdarıdır.

12 February 2024 12:44
Jeff Bezos, the founder of "Amazon", sold shares of the company worth about 2 billion dollars. "Forbes" magazine wrote about it.
It was reported that Bezos sold about 12 million shares on February 7 and 8. One of the richest people in the world, whose fortune is currently estimated at 196 billion dollars, sold his assets for the first time in more than two years. It is noted that Bezos left this week with approximately 1 percent of his shares.
Although Bezos stepped down as Amazon's CEO nearly two years ago, he remains on the board of directors. Jeff Bezos is also the company's largest shareholder, owning 9.4 percent of Amazon.