Caucasus Ventures sürətlə inkişaf edən texnologiya startapı Recepta-ya investisiya yatırdığını rəsmi şəkildə elan edib. Bu addım, fondun qlobal miqyasda düşünən və miqyaslana bilən texnoloji həllər yaradan komandaları dəstəkləmək öhdəliyini bir daha nümayiş etdirir.
Recepta — Techstars 2024 məzunu olan və FMCG (tez dövriyyəli istehlak malları) brendləri ilə müştərilər arasında fərdiləşdirilmiş, qəbz əsaslı qarşılıqlı əlaqəni yeni mərhələyə daşıyan bir platformadır. Şirkət artıq Techstars, Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankı (EBRD) və Moonwake Investment LLC kimi nüfuzlu beynəlxalq qurumların dəstəyini qazanaraq özünün güclü potensialını sübut edib.
Recepta-nın məhsul yönümlü innovasiyası və data əsaslı yanaşması, onun FMCG brendləri ilə istehlakçılar arasında daha dərin və effektiv qarşılıqlı əlaqələr yaratmaq potensialını önə çıxarır. Bu xüsusiyyətlər, startapın investorların diqqətini cəlb etməsində mühüm rol oynayıb.
Bu investisiya Caucasus Ventures-in 2025-ci ildə elan etdiyi ilk böyük beynəlxalq layihələrdən biridir və fondu regionun sərhədlərini aşan güclü texnoloji ekosistemin formalaşdırılmasına yönəlik strateji missiyasına bir addım daha yaxınlaşdırır.
Recepta haqqında:
Recepta FMCG brendlərinin satış sonrası məlumatlardan faydalanaraq müştərilərlə daha səmərəli və şəxsi təcrübəyə əsaslanan əlaqələr qurmasını təmin edən bir platformadır. Şirkət, qəbz üzərindən əldə olunan məlumatları istifadə edərək brendlərə rəqəmsal loyallıq proqramları, dinamik kampaniyalar və interaktiv təhlil imkanları təqdim edir. Startap Rauf Heydərli və Riyad Həsənov tərəfindən qurulub.

Caucasus Ventures invests in Recepta
Caucasus Ventures has officially announced its investment in fast-growing technology startup Recepta. This step once again demonstrates the fund’s commitment to supporting teams that think globally and create scalable technology solutions.
Recepta is a Techstars 2024 graduate that takes personalized, receipt-based interactions between FMCG (fast-moving consumer goods) brands and customers to the next level. The company has already proven its strong potential by gaining support from prestigious international institutions such as Techstars, the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), and Moonwake Investment LLC.
This investment is one of the first major international projects announced by Caucasus Ventures in 2025 and brings the fund one step closer to its strategic mission of building a strong technology ecosystem that transcends the region’s borders.
About Recepta:
Recepta is a platform that enables FMCG brands to build more effective and personal relationships with customers by leveraging post-sale data. The company uses data obtained from receipts to provide brands with digital loyalty programs, dynamic campaigns and interactive analytics. The startup was founded by Rauf Heydarli and Riyad Hasanov.