24 Noyabr 2023 15:49
Caucasus Venture investisiyalar etməyə davam edir. İndi isə Caucasus Ventures yerli oyun studiyası Dynamic Box-a investisiya edib. İnvestisiyanın miqdarı açıqlanmayıb. Bununla da Caucasus Ventures portfolio startup sayını 10-a çatdırıb. İnvestisiya barəsində studiyanın rəhbəri Şahin Əliyev Tech.az Mediaya açıqlama verib:
“Dynamic Box hal-hazırda əsas olaraq 2 oyun üzərində işləyir: Project Tritium (multiplayer, RTS, mobile web3) və Project Tiny Ships (multiplayer, action/adventure, PC/next-gen console). Project Tiny Ships bu günə qədər ölkəmizdə hazırlanmış ən kompleks və ən iddialı layihədir.
İnvestisiyanı bir neçə istiqamət üzrə xərcləməyi planlayırıq:
1) Texniki avadanlığın yenilənməsi və artırılması
2) Daxili layihələrin hazırlanması
3) Beynəlxalq tədbirlərdə iştirak
Bu investisiya ilə “pre-seed” raundu bağladıq, hal-hazırda “seed round” üçün investisiya axtarışlarımız davam edir.”
Dynamic Box oyun studiyası Azərbaycanda qurulan oyun studiyasıdır və studiya bu vaxta qədər müxtəlif uğurlara imza atmışdır. Dynamic Box həmçinin oyun sektorunun inkişafı üçün müxtəlif tədbirlər və layihələr də keçirir.
Caucasus Ventures bununla da investisiya etdiyi startap sayını 10-a çatdırdı. Fondun kapitalını 11.3 milyon manat təşkil edir. Fonda İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi 5 milyon manat, “PAŞA Holdinq” Şirkətlər Qrupu 5 milyon manat və fərdi sahibkarlar isə 1.3 milyon manat yatırım ediblər. Caucasus Ventures-in “General Partner”i Məmməd Kərimdir.

Caucasus Ventures has invested in the local game studio - Dynamic Box
Caucasus Venture continues to make investments. Now, Caucasus Ventures has invested in the local game studio Dynamic Box. The amount of the investment was not disclosed. Thus, the number of Caucasus Ventures portfolio startups increased to 10. About the investment, the head of the studio Shahin Aliyev made a statement to Tech.az Media:
"Dynamic Box is currently working mainly on 2 games: Project Tritium (multiplayer, RTS, mobile web3) and Project Tiny Ships (multiplayer, action/adventure, PC/next-gen console). Project Tiny Ships is the most complex and ambitious project developed in our country to date.
We plan to spend the investment in several directions:
1) Renewal and increase of technical equipment
2) Preparation of internal projects
3) Participation in international events
With this investment, we closed the "pre-seed" round, and currently we are continuing our search for investments for the "seed round".
Dynamic Box game studio is a game studio established in Azerbaijan, and the studio has achieved various successes so far. Dynamic Box also conducts various events and projects for the development of the gaming sector.
Caucasus Ventures thus increased the number of startups it invested in to 10. The fund's capital is 11.3 million manats. Innovation and Digital Development Agency invested 5 million manats in the fund, "PASHA Holding" Group of Companies invested 5 million manats, and individual entrepreneurs invested 1.3 million manats. The "General Partner" of Caucasus Ventures is Mammad Karim.