Durovu Azərbaycan səfərinin detallarını sevgilisi paylaşıb
Telegram-ın qurucusu Pavel Durov 24 avqust tarixində Bakıdan Parisə gedərkən Parisdə “Le Bourget” hava limanında saxlanılıb. Verilən məlumata görə şəxsi təyyarəsi ilə səyahət edən Pavel Durov həbs edilərkən yanında bir xanım və bir mühafizə əməkdaşı olub.
Onun yanındakı xanım sevgilisi Yuliya Vavilova olub. Yuliya Vavilova oyun həvəskarı və Twitch yayımçısıdır. Bununla yanaşı o, kriptovalyuta ilə məşğul olur və ispan və ərəb dillərində kurslar satır. Hazırda  24 yaşlı yayımçı haqqında mətbuada müxtəlif iddihamlar yazılır. Bəziləri onun Pavel Durovun həbsində rolu olduğunu bildirirlər.
Hadisədən sonra Vavilova bu həftə üçün bütün Twitch yayımlarını ləğv ediv və statusunu "tətildə" olaraq qeyd edib. Növbəti yayımın sentyabrın 1-də olacağını qeyd edib.
Pavel Durov onunla birlikdə bir əvvəl Qazaxıstana səyahət etmişdi. Avqust ayında isə onun Azərbaycana səyahət etməsi haqqında məlumat yayımlanmışdı. O Azərbaycana səfəri zamanı Yuliya Vavilova ilə birlikdə olub. Yuliya Vavilova isə səfərindən bir çox məlumatları öz sosial media hesabında yayımlayıb. Güman edilir ki, onlar Bakıya yanaşı bir sıra digər şəhərlərə də səyahət ediblər. Görüntüləri buradan izləyə bilərsiz.
Onların Azərbaycana səfəri haqqında heç bir məlumat yayımlanmayıb. Mütün məlumatları sosial media hesabından Yuliya Vavilova paylaşıb.
Pavel Durovun həbsindən sonra isə o heç bir açıqlama verməyib. Hətta ailəsi ilə belə əlaqə saxlamayıb. 2 ildir Dubaya köçüb orda yaşayan yayımçı sosial mediadan aktiv istifadə edir.

Durovu's girlfriend shared the details of her trip to Azerbaijan
Pavel Durov, the founder of Telegram, was detained at Le Bourget airport in Paris on August 24 while going from Baku to Paris. According to the information provided, Pavel Durov, who was traveling on his private plane, was accompanied by a woman and a security guard when he was arrested.
The lady next to him was his girlfriend Yuliya Vavilova. Yuliya Vavilova is a gamer and Twitch streamer. In addition, he deals with cryptocurrency and sells courses in Spanish and Arabic. Currently, various accusations are being made in the press about the 24-year-old broadcaster. Some say that he had a role in the arrest of Pavel Durov.
Following the incident, Vavilova canceled all Twitch streams for the week and listed her status as "on vacation". He noted that the next broadcast will be on September 1.
Pavel Durov had traveled with him to Kazakhstan before. In August, information about his trip to Azerbaijan was published. He was with Yuliya Vavilova during his visit to Azerbaijan. Yuliya Vavilova published a lot of information from her visit on her social media account. It is assumed that they traveled to a number of other cities in addition to Baku. You can watch the footage here.
No information about their visit to Azerbaijan has been published. All information was shared by Yuliya Vavilova from her social media account.
After the arrest of Pavel Durov, he did not make any statement. He did not even contact his family. The broadcaster, who moved to Dubai and lives there for 2 years, actively uses social media.