Əbu-Dabi hökumət fondu "Binance"a 2 milyard dollar investisiya edib
Dünyanın ən böyük kriptovalyuta birjalarından biri olan Binance, Abu Dabi hökuməti tərəfindən təsis edilən MGX investisiya şirkətindən 2 milyard dollarlıq yatırım aldığını elan edib. Bu məbləğ, indiyə qədər bir kriptovalyuta birjasına qoyulan ən böyük investisiya kimi tarixə düşüb.
MGX Binance-in Azlıq Səhmdarı Olacaq
MGX, bu sərmayə ilə kriptovalyuta və blokçeyn sektoruna daxil olduğunu göstərir və Binance-in azlıq səhmdarı statusunu əldə edəcək. 2 milyard dollarlıq investisiya sabit kriptovalyutalar (stablecoin) vasitəsilə həyata keçiriləcək. Bu sərmayənin əsas məqsədi süni intellekt, blokçeyn texnologiyası və fərdi maliyyə innovasiyalarını dəstəkləyərək cəmiyyət üçün müsbət dəyişikliklər yaratmaqdır.
Binance-in Qlobal Nüfuzu və Təsiri
2017-ci ildə fəaliyyətə başlayan Binance, hazırda 260 milyondan çox istifadəçiyə malikdir və 100 trilyon dollardan çox ticarət həcmini idarə edir. Dünyanın ən böyük kriptovalyuta platformalarından biri olaraq, Binance təhlükəsizlik, şəffaflıq və istifadəçi mərkəzli yanaşma ilə sektorda öncül mövqeyini qoruyur.
Hal-hazırda şirkət qlobal səviyyədə 5,000 nəfərdən çox işçi heyətinə malikdir, bunlardan 1,000 nəfəri Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində çalışır. Binance-in MGX ilə əməkdaşlığı blokçeyn texnologiyalarının inkişafı və mərkəzləşdirilməmiş maliyyə (DeFi) həllərinin gücləndirilməsi üçün mühüm addım kimi qiymətləndirilir.
MGX və Binance: Kripto Devriminin Ön Cəbhəsində
Bu strateji tərəfdaşlıq çərçivəsində hər iki şirkət süni intellekt əsaslı blokçeyn həllərinə, DeFi platformalarına və tokenizasiya əsaslı rəqəmsal iqtisadiyyata daha çox diqqət ayıracaq. Məqsəd kriptovalyuta sektorunun inkişafında ön sıralarda olmaq və innovativ maliyyə həlləri təqdim etməkdir.
Binance-in CEO-su Richard Teng bu əməkdaşlığın gələcəyin rəqəmsal maliyyə ekosistemini formalaşdırmağa kömək edəcəyini bildirib:
"MGX-in bu sərmayəsi həm Binance, həm də bütövlükdə kriptovalyuta sektoru üçün mühüm dönüş nöqtəsidir. Birlikdə rəqəmsal maliyyənin gələcəyini formalaşdırırıq. Məqsədimiz tənzimləmələrə uyğun, təhlükəsiz və istifadəçi yönümlü daha dayanıqlı bir ekosistem yaratmaqdır."
Teng əlavə edib ki, Binance dünya üzrə tənzimləyici qurumlarla əməkdaşlığı davam etdirəcək və yeni investisiya hesabına daha şəffaf və etibarlı rəqəmsal maliyyə ekosistemi yaratmaq üçün uyğunluq sahəsinə daha çox sərmayə qoyacaq.
Bu böyük sərmayə Binance-in qlobal miqyasda fəaliyyətini gücləndirəcəyini, blokçeyn və kriptovalyuta sektorundakı innovasiyaları daha da irəli aparacağını göstərir.

Binance Receives $2 Billion Investment from MGX
Binance, one of the world’s largest cryptocurrency exchanges, has announced that it has received a $2 billion investment from MGX, an investment company founded by the government of Abu Dhabi. This amount has gone down in history as the largest investment ever made in a cryptocurrency exchange.
MGX Will Become a Minority Stakeholder in Binance
MGX, with this investment, indicates its entry into the cryptocurrency and blockchain sector and will acquire the status of a minority shareholder in Binance. The $2 billion investment will be made through stable cryptocurrencies (stablecoins). The main goal of this investment is to create positive changes for society by supporting artificial intelligence, blockchain technology and personal finance innovations.
Binance’s Global Reputation and Impact
Binance, which launched in 2017, currently has over 260 million users and manages over $100 trillion in trading volume. As one of the world’s largest cryptocurrency platforms, Binance maintains a leading position in the industry with its security, transparency, and user-centric approach.
The company currently employs over 5,000 people globally, including 1,000 in the United Arab Emirates. Binance’s partnership with MGX is seen as a significant step forward in advancing blockchain technology and empowering decentralized finance (DeFi) solutions.
MGX and Binance: At the forefront of the crypto revolution
Within the framework of this strategic partnership, both companies will focus more on AI-powered blockchain solutions, DeFi platforms, and the tokenized digital economy. The goal is to be at the forefront of the cryptocurrency industry and provide innovative financial solutions.
Binance CEO Richard Teng said that this partnership will help shape the digital finance ecosystem of the future:
"This investment from MGX is a significant turning point for both Binance and the cryptocurrency industry as a whole. Together, we are shaping the future of digital finance. Our goal is to create a more sustainable ecosystem that is compliant, secure, and user-friendly."
Teng added that Binance will continue to work with regulators around the world and invest more in compliance to create a more transparent and trustworthy digital finance ecosystem through the new investment.
This large investment demonstrates Binance's commitment to strengthening its global operations and further driving innovation in the blockchain and cryptocurrency sectors.