Getty Images və Shutterstock birləşmə müzakirələri aparır
Amerikanın məşhur fotoagentliyi Getty Images və böyük fotobanklardan biri olan Shutterstock-un birləşməsi müzakirə olunur. Bu barədə Bloomberg mənbələri məlumat yayıb.
Mənbələrin məlumatına görə, Getty Images şirkəti iki qurumun birləşməsini nəzərdən keçirir. Ancaq razılaşmanın şərtləri hələlik məlum deyil. Bildirilir ki, Getty Images hələ qərar verməyib və razılaşmanın baş tutmaması ehtimalı da mövcuddur. Hər iki şirkət məsələyə dair sorğulara cavab verməyib.
Müzakirələr, son dövrlərdə foto, video və digər media məzmununa olan tələbatın artdığı bir vaxtda keçirilir. İstifadəçilərin daha çox vaxtını internetdə keçirməsi bu artımın əsas səbəbi olaraq göstərilir.
1995-ci ildə qurulan Getty Images, dünyanın ən böyük şəkil bazalarından birinə sahib olan Amerika fotoagentliyidir. Shutterstock isə digər böyük Amerika fotobanklarından biridir. Qeyd edək ki, Getty Images 2021-ci ildə Unsplash adlı pulsuz stok şəkilləri platformasını satın almışdı.

Getty Images and Shutterstock are in merger talks
The merger of the famous American photo agency Getty Images and one of the largest photo banks Shutterstock is being discussed. Bloomberg sources reported this.
According to sources, Getty Images is considering a merger of the two institutions. However, the terms of the agreement are not yet known. It is reported that Getty Images has not yet made a decision and there is a possibility that the agreement will not go through. Both companies did not respond to inquiries on the issue.
The discussions are taking place at a time when the demand for photos, videos and other media content has increased recently. The main reason for this increase is that users spend more time on the Internet.
Founded in 1995, Getty Images is an American photo agency with one of the largest image databases in the world. Shutterstock is another large American photo bank. It should be noted that Getty Images acquired the free stock image platform Unsplash in 2021.