Google “Veo 3” yeni video istehsalı modelini 159 ölkədə istifadəyə verib
Google-un yeni video istehsalı modeli “Veo 3” artıq 159-dan çox ölkədə, o cümlədən Azərbaycanda da istifadəyə verilib. Bu model yalnız Google AI Pro planına abunə olan ödənişli istifadəçilər üçün açıqdır və gündə maksimum 3 video yaratmağa imkan verir.
“Veo 3” istifadəçilərə mətn vasitəsilə video hazırlamaq, ona musiqi, səslər, fon effektləri və dialoqlar əlavə etmək imkanı verir. Model əvvəlcə ABŞ-də yalnız Google AI Ultra abunəçilərinə təqdim olunmuşdu, indi isə qlobal olaraq əlçatan olub.
Google-un vitse-prezidenti Josh Woodward yaxın vaxtlarda “Veo 3” modelinin vizualardan video yaratma funksiyasını da dəstəkləyəcəyini bildirib.
Google DeepMind-in CEO-su Demis Hassabis isə modelin video istehsalında “susqun dövrdən çıxış” olduğunu qeyd edib və istifadəçilərin personajları, mühitləri təsvir edən komandalar verə, dialoqların səslənmə tərzini göstərə biləcəyini vurğulayıb.
Bu yenilik süni intellekt texnologiyalarının video istehsalında inkişafında böyük addımdır və yaradıcı işlərin sürətini, keyfiyyətini artırmaq üçün geniş imkanlar yaradır.

Google’s new video generation model, “Veo 3,” is now available in over 159 countries, including Azerbaijan. This model is accessible only to paid users subscribed to the Google AI Pro plan and allows creating up to 3 videos per day.
“Veo 3” enables users to create videos from text prompts, adding music, sounds, background effects, and dialogues. Initially, the model was available only to Google AI Ultra subscribers in the US, but it has now been rolled out globally.
Google Vice President Josh Woodward announced that the “Veo 3” model will soon support video creation from visuals as well.
Google DeepMind CEO Demis Hassabis described the model as marking the end of the “silent era” in video production. He emphasized that users can provide commands to define characters and settings, as well as specify how dialogues should sound.
This innovation represents a significant step forward in AI-powered video production technology, offering broad new opportunities to accelerate and enhance creative work.