10 Fevral 2025 15:05
Mask Alman media şirkəti olan Axel Springer-ə aid WELT Group-un təşkil etdiyi tədbirdə onlayn şəkildə iştirak edib. Burada TikTok-un satılması ilə bağlı danışarkən bu sosial media platformasını almaqla maraqlanmadığını vurğulayıb.
ABŞ Prezidenti Donald Trump bir neçə həftə əvvəl Mask-ın TikTok-u almağa razı olduğunu demişdi. Bu açıqlamadan sonra Mask potensial alıcılar arasında adı çəkilən şəxslərdən biri olub. Lakin Mask bu məsələyə açıqlıq gətirərək TikTok-u almaq üçün heç bir təklif etmədiyini deyib. Mask TikTok-u şəxsi olaraq istifadə etmədiyini və onun formatını da bilmədiyini əlavə edib. "TikTok-im olsaydı, nə edəcəyimi belə bilmirəm. TikTok-u almağa heç marağım yoxdur. Şirkət almaq mənim üçün nadir hallarda olur," deyə qeyd edib.
Mask Twitter-i (indiki adıyla X) almağının da qeyri-adi bir şey olduğunu deyib və şirkət almaqdansa sıfırdan bir şey qurmağı daha çox üstün tutduğunu açıqlayıb.
Xatırladaq ki, TikTok Trump-ın prezidentliyə başlamazdan bir gün əvvəl, milli təhlükəsizlik səbəbləri ilə qadağan edilmişdi. Təxminən 12 saat bağlı qalan platforma, 20 yanvarda Trump-ın qərarı ilə yenidən açılıb. Trump TikTok-un ABŞ-da birgə təşəbbüs quracağını və ölkənin TikTok-un yarısına sahib olacağını demişdi. O gündən bəri TikTok üçün təkliflər alınmış və Trump platformanı Mask-a satmağı ümid edirdi.

Elon Musk has stated that he is not interested in acquiring TikTok
Musk participated online in an event organized by WELT Group, a German media company owned by Axel Springer. While discussing the sale of TikTok, he emphasized that he was not interested in acquiring the social media platform.
A few weeks ago, U.S. President Donald Trump stated that Musk was willing to buy TikTok. After this statement, Musk's name appeared as one of the potential buyers. However, Musk clarified that he had not made any offer to acquire TikTok. He also mentioned that he did not personally use TikTok and was not familiar with its format. "If I had a TikTok, I wouldn't even know what to do with it. I'm not interested in buying TikTok. Acquiring companies is a rare thing for me," he said.
Musk also stated that acquiring Twitter (now X) was an unusual thing for him, and he preferred building something from scratch rather than buying a company.
It is worth recalling that TikTok was banned a day before Trump took office due to national security concerns. The platform was closed for about 12 hours and was reopened on January 20, following Trump’s decision. Trump had said that a joint venture would be established in the U.S. and that the country would own half of TikTok. Since then, proposals for TikTok had been received, and Trump was hopeful about selling the platform to Musk.